fbpx
Рівненського експравоохоронця

На Рівненщині суд розглядає справи щодо незаконного відчуження укриттів

Діліться інформацією з друзями:

З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну особливо актуальними для збереження життя та здоров’я громадян стали захисні споруди.

Повідомляє Прокуратура Рівненщини.

Проте, виявилось, що на Рівненщині непоодинокими є факти продажу або передачі в оренду укриттів органами місцевого самоврядування, що є порушенням Закону України.

Захищаючи інтереси держави, органами прокуратури Рівненщини пред’явлено до суду 26 позовів на загальну суму 54,9 млн гривень.

Зокрема, скеровано 8 позовів стосовно незаконного відчуження або надання в оренду захисних споруд цивільного захисту, 3 – щодо передачі укриттів у користування за удаваними правочинами. Ще 12 позовів стосуються визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання власників та/або балансоутримувачів споруд цивільного захисту населення привести їх у стан, що відповідає  встановленим вимогам і стандартам та 2 позови щодо зобов’язання органів місцевого самоврядування взяти на облік безхазяйні протирадіаційні укриття загальною площею 435 кв м, місткістю 830 осіб.

Серед них – позов про зобов’язання ініціювати розгляд питання про надання згоди на прийняття у комунальну власність споруди цивільного захисту у Рівному. Йдеться про укриття площею понад 2,5 тис. кв. м., яке може вмістити 4 тисячі людей.

Також, за фактами можливої протиправної приватизації та незаконного відчуження споруд цивільного захисту окружними прокуратурами розпочато 7 кримінальних проваджень, в одному з них обвинувальний акт вже скеровано до суду.

Читайте також Як рівнянам отримати виплати за лікарняним