fbpx

На Рівненщині пройшов всеукраїнський мистецький проєкт ТКАЦТВО.UA (фото)

Теми заходу – традиції регіонів та ментальне відновлення.

Мистецький проєкт ТКАЦТВО.UA

«Збереження культурної спадщини, а саме традицій ткацтва в регіонах, є важливими елементами збереження ідентичності та ментального відновлення. Це сприяє розвитку спільностей, підтримує унікальність та поглиблює зв’язок між минулим і сучасністю», – зазначив заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг.

Мистецький проєкт ТКАЦТВО.UA

Голова ради ВПО при Рівненській ОДА Олеся Бабушкіна розповіла про інтеграції традиційної культури внутрішньо-переміщених осіб у контекст Рівненщини.

Презентацію на тему “Льонарство на Рівненщині” представила Заслужена працівниця культури України, старший науковий співробітник Рівненського обласного краєзнавчого музею Алла Українець.

Мистецький проєкт ТКАЦТВО.UA

«Культура та традиції ткацтва – не лише мистецькі вияви, але й ключові елементи національного духу. Збереження їх допомагає сучасному суспільству збагатити культурний діалог, надихаючи на нові досягнення та відновлення духовної спадщини», – підкреслила начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.

У проєкті прийняли участь представники культури з різних міст. На заході підіймались теми «Нематеріальна культурна спадщина Тернопільщини. Борщівська сорочка», “Співпраця Сарненського історико-етнографічного музею з громадами у промоції традиційної культури краю», “Вишивка Рівненщини. Відтворення автентичного строю».

Усі учасники могли прийняти участь у майстер-класах та подивитись музично-театралізовані дійства та співи народних пісень.

Джерело: Рівненське ОВА

Читайте також: У Верховній Раді підтримали законопроєкт про створення Національного військового меморіального кладовища