У Рівненській області продовжують розгортати місця для переселенців.
Вже є понад 5 тисяч вільних поселень, і водночас ще понад 7,5 тисячі потребують розвитку. Таке завдання область отримала від Уряду.
Селекторну нараду щодо влаштування переселенців провів голова Рівненської ОВА Віталій Коваль із головами РДА та громад.
“За динамікою розміщення нових поселень Рівненщина посідає друге місце в Україні. Загалом у нашій області має бути понад 13 тисяч місць для переселенців у резерві. Дякую громадам, які докладають максимум зусиль, щоб евакуювати постраждалих. Як показує практика країн, які пережили військові конфлікти, людям найкраще інтегруватися у приватний сектор, у місцях некомпактного поселення. Тому звертайте увагу саме на сільську місцевість», – звернувся Віталій Коваль до голів громад.
Начальник ГУ НП в Рівненській області Юлія Шигорєва розповіла, що з початку російської військової агресії Рівненщина прийняла понад 76 тисяч переселенців, з них залишилося майже 49 тисяч осіб. Найбільше їх проживає на території Рівненського району – понад 60%. Водночас найкращий досвід переселення – на Дубенщині, де людей розміщували переважно у приватному секторі.
За результатами селекторної наради кожній громаді було представлено план облаштування додаткових поселень. Найбільшу кількість таких місць мають передбачити ті населені пункти, де поки що найменше переселенців. Водночас перший заступник голови ОДА Сергій Подолін звернув увагу на необхідність звільнення навчальних закладів, у яких з 1 вересня розпочнеться навчальний процес.
Директор департаменту соціальної політики Рівненської ОДА Роза Слободенюк наголосила на важливості формування переліку необхідних речей для облаштування місць проживання ВПО. Цей список буде направлено до благодійних, громадських та міжнародних організацій.
Нагадаємо, мешканці Півдня та Сходу постійно в небезпеці. Проведення опалювального сезону в регіонах вкрай ускладнене через зруйновану критичну інфраструктуру. Найкращий вихід – своєчасна евакуація.