fbpx

Уперше в Україні в Рівному представлять збірку музичних творів Казимира Любомирського

Презентація відбудеться 28 серпня о 16 годині у «Мистецькому цоколі» Органного залу. Вхід вільний.

Чи знаєте ви, що У ХІХ столітті наше місто вслід за європейською романтичною модою стало осередком аристократичного салонного життя, у центрі якого опинився польський князь-композитор Казимир Любомирський.

Його багатогранна інтригуюча постать, бурхливе, схоже на пригодницький роман життя чекають на дослідників, у тому числі, музикознавців. І видання творів композитора – певний крок у цьому напрямі.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Збірка містить 15 мазурок та полонез, що є частиною творчого спадку композитора обсягом у понад 60 творів.

«Вихід друком фортепіанних мініатюр Казимира Любомирського в Рівному – місті, з яким тісно пов’язана історія славного роду князів Любомирських, – для нас глибоко символічний акт. Це вшанування імені Казимира Любомирського як музиканта-просвітителя, діяча універсальної спрямованості, і, окрім усього, фундатора костелу Святого Антонія – нині Залу камерної та органної музики Рівненської обласної філармонії, який є головною академічною концертною сценою Рівного. Врешті, головним стимулом опублікувати п’єси (після Дрездена, Варшави, Лейпціга, Гамбурга ще в далеких ХІХ –поч. ХХ століть) є, безперечно, їх висока мистецька цінність», – наголосили у філармонії.

Сердечне спасибі Сергію Кульчинському за ентузіазм у дослідженні та популяризації творчості Казимира Любомирського Рівненська обласна державна адміністрація та Віталію Ковалю та Рівненській обласній раді та Сергію Кондрачуку за підтримку цього важливого видавничого проєкту, а також директорці Рівненської обласної філармонії Елеонорі Стеценко за всебічну допомогу в його реалізації.