fbpx
Учасники обговорення.

На Рівненщині обговорили новий формат позашкільної освіти

Діліться інформацією з друзями:

Моделювання позашкільної освіти в області, планування інноваційних форм роботи з дітьми й молоддю, національно-патріотичне виховання та інклюзія. Зокрема, такі першочергові напрямки сьогодні обговорюють освітяни на обласному семінарі для директорів закладів позашкілля Рівненщини.

До обговорення долучився і перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

«Чим більше дитина розвиває творчі здібності, тим швидше вдається відволіктися від стресу та повсякдення війни. А якщо є партнерство позашкілля та школи, то формується ще й інтерес до навчання. Проте хочу наголосити й на тому, що таке поєднання має бути змістовним. Саме тому ми сьогодні говоримо про нові необхідні компетентності та потреби сучасності», – сказав куратор освітянської галузі Сергій Подолін.

Говорить куратор освітянської галузі Сергій Подолін.

Також перший заступник голови Рівненської ОДА додав, що заклади позашкільної освіти стали необхідним простором не лише освітніх, культурних, духовних потреб та запитів, а й безпеки та волонтерства. Зазначив, що принцип фінансування «гроші ходять за дитиною» якнайкраще підходить таким закладам. Це про те, щоб направляти кошти на конкретні послуги, а не на «стіни».

«Маємо подекуди ситуації, коли діти записуються у декілька гуртків, а потім туди не ходять. Але в усіх документах йдеться, що вони там є, і заклад активно функціонує. Такої практики на Рівненщині більше не буде. Такі схеми будуть викорінені. А нещодавно створений Центр національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти стане прикладом нових базових цінностей в освіті області», – наголосив Сергій Подолін.

Нагадаємо, що в березні обласна влада Рівненщини підтримала рішення щодо створення Центру національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти, об’єднавши три обласні заклади: Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Станцію юних натуралістів та центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді.

На семінарі також звернули увагу і на безбар’єрність позашкільної освіти, зокрема, для дітей із громад, організацію роботи гуртків на базі інших закладів освіти, залучення на договірній основі закладів позашкільної освіти, що знаходяться у власності інших територіальних громад.

Зауважимо, що на Рівненщині функціонує 37 закладів позашкільної освіти, з них 32 знаходяться в громадах. Там виховується понад 27 тисяч дітей. Також гурткова робота організована і при школах, де займається ще 25 тисяч дітей. Серед найпопулярніших напрямків залишаються художньо-естетичний, науково-технічний, дослідницько-експериментальний, спортивний.

На семінарі директори-позашкільники додатково ознайомилися із діяльністю освітнього процесу Рівненського Палацу дітей та молоді, його трансформацією, стратегією, менеджерською та міжнародною роботою. Впродовж дня учасники також відвідають такі гуртки ПДМ, як ІТ-школу, театр, клас музичних ударних інструментів, екологічний центр, школу танцю, естрадного вокалу та образотворчого мистецтва.

Рівненська ОВА

Читайте також: Проєкт від USAID “Економічна підтримка України”