fbpx

На Рівненщині надаватимуть комплексну допомогу постраждалим від війни

Діліться інформацією з друзями:

Понад 50 тисяч переселенців після повномасштабного вторгнення  проживають на території Рівненщини. Серед них 15 тисяч – діти, 9 тисяч – пенсіонери. Кожен з них потребує окремої допомоги.

Про  підтримку таких категорій людей йшлося під час засідання обласної координаційної ради з питань сім’ї, демографічного розвитку, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статті та торгівлі людьми.

До обговорення долучилися представники служб ОДА, місцевого самоврядування, правоохоронних  органів, благодійних фондів та  громадських організацій.

«На Рівненщині до повномасштабного вторгнення діяло 16 спеціалізованих служб, які надають психологічну, медичну, юридичну, гуманітарну та іншу допомогу. Зараз постали нові виклики – робота із постраждалими під час війни. Зрозуміло, що звернення людей будуть зростати», – зазначила заступниця голови Рівненської ОДА, голова координаційної ради Людмила Шатковська.

На координаційній раді розглянули питання, щодо надання комплексної допомоги  усім постраждалим особам. Також обговорювали розширення прав. Проблему фіксації злочинів, тощо.

Директорка департаменту соціальної політики ОДА Роза Слободенюк розповіла, що, на Рівненщині планують розширити безкоштовні та конфіденційні послуги «Єдиного вікна». Також є необхідність облаштування «кризових кімнат» для постраждалих.

«Цьогоріч на Рівненщині вже зафіксовано 88 злочинів домашнього насильства, 62 вже скеровано до суду. У 4 випадках постраждалі – діти. Ведеться також робота у напрямку пошуку та повернення викрадених українців, яких незаконно вивезли до рф», – сказала в.о. начальника відділу захисту інтересів дітей та протидії насильства Рівненської обласної прокуратури Тетяна Кривицька-Люліч.

Обговорили також важливе питання питання торгівлі людьми, в тому числі при перетині державного кордону, а також проведення просвітницької роботи в регіоні з питань захисту прав.