На Рівненщині кілька навчальних закладів отримають нові назви

Діліться корисною інформацією з друзями:

13 комунальних закладів Рівненської обласної ради – спеціальних шкіл та навчально-реабілітаційних центрів, планують перейменувати. Про це йшлося сьогодні на засіданні гуманітарної комісії облради, – повідомляє https://ror.gov.ua/  

Така необхідність виникла в зв’язку з вимогами законодавства. Положення Кабміну передбачають, що визначені типи закладів є саме закладами середньої освіти, а не інституційного догляду. Проєкти рішень також передбачають затвердження статутів КЗ у новій редакції.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Питання про перейменування КЗ «Рівненський обласний навчально-реабілітаційний центр» доповнили важливим пунктом. він стосується надання можливості дітям з особливими освітніми потребами, зумовленими складними порушеннями мовлення, та/або з розладами спектра аутизму завершити навчання у НРЦ. Це питання перед владою порушили батьки учнів, які навчаються у 4 класі цього закладу. Нагадаємо, типовим положенням про навчально-реабілітаційний центр, затвердженим у  2019 році, передбачена можливість навчання у таких центрах діток з низкою нозологій. Натомість четвертокласники КЗ «Рівненський обласний навчально-реабілітаційний центр» мають мовленнєві порушення, яка не входить до цього переліку. Тому після затвердження положення НРЦ в новій редакції вони втратили законні підстави для навчання у 4 класі навчально-реабілітаційного центру. Тепер же, якщо доповнення будуть затверджені на сесії облради, четвертокласники зможуть закінчити початкову освіту у цьому закладі.

Ще два заклади освіти залишаться із попередніми назвами. Йдеться про Острозьку спеціальну школу №1 І-ІІІ ступенів та Острозьку спеціальну школу №2 І-ІІ ступенів. Їх планували обєднати. Уже надійшло погодження Міністерства освіти щодо такої реорганізації. Тож поки що перейменування відклали, оскільки проєкт рішення про реорганізацію погоджений зі старими назвами КЗ. 

Розгляд ще одного питання на засіданні комісії – про стан передачі єдиних майнових комплексів профтехосвіти з державної в комунальну власність – ініціював голова обласної ради Сергій Кондрачук. Зрештою попри те, що у підготовці документів щодо деяких ПТУ ще є проблемні питання, члени комісії рекомендували підготувати та подати на розгляд найближчої сесії проєкт рішення щодо передачі  єдиних майнових комплексів ПТУ з державної у комунальну власність.

Розглянули члени комісії також низку інших питань. Зокрема рекомендували винести на розгляд сесії звернення Рівненської обласної ради до Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета щодо включення до програми вивчення української літератури у закладах загальної середньої освіти творчого спадку українського письменника Уласа Самчука.