fbpx

На Рівненщині директорам 12 шкіл загрожує ув’язнення через проведений інтернет

Діліться інформацією з друзями:

На Рівненщині директорів 12 сільських шкіл звинувачують у розтраті державних коштів. Посадовці нібито провели надто дорогий інтернет у навчальні заклади. Тепер вони мають повернути державі майже 2,5 мільйони гривень. Крім цього, ще й можуть потрапити за ґрати.

Про це повідомляє 24 канал

Директорка Даничівського НВК Наталія Міськевич розповіла, що за накладною, яку школам надала фірма, інтернет-кабель коштує 1,5 тисячі. Однак у Нацполіції сказали, що його ціна – 3 гривні. Відтак цю різницю необхідно повернути державі.

Окрім кабелю, йдеться і про самі роботи з проведення інтернету. Тож правоохоронці порахували, що Наталія Міськевич має повернути державі майже 200 тисяч гривень збитків.

Схожа ситуація склалась в сусідніх школах. Директори виправдовуються, що ціни не моніторили, а договори їх змусили підписати.

Ці гроші були виділені в грудні і всіх директорів під великим тиском змушували підписувати договори,
– наголосила директорка Сапожинського НВК Руслана Кошта.

За словами Наталії Міськевич, погрози щодо звільнення лунали з боку начальниці райуправління освіти Оксани Форсюк.

Оксана Форсюк вже не є керівником районного управління освіти. Свою вину жінка заперечує, мовляв, її теж викликають на допити у поліцію. Посадовиця не знає, чому вартість робіт виявилася завищеною.

Журналісти впродовж кількох днів намагалися зв’язатися з керівником фірми, яка проводила інтернет. Але щоразу його не було на робочому місці.

У поліції ж повідомили, що провина не фірми, а шкіл, адже там мали перевірити ціну. Трьом керівникам навчальних закладів вже оголосили підозру. У якому статусі перебуває колишня начальниця районного управління освіти – не повідомили.

“Якщо майно в державі коштує одну суму, а посадова особа купує за завищену ціну – вона несе кримінальну відповідальність”, – повідомив заступник начальника ГУНП у Рівненській області Олександр Панасюк. І додав, що також проводяться слідчі дії стосовно ще 9 осіб.

Директорам шкіл інкримінують одразу кілька статей:

  • привласнення і розтрату чужого майна;
  • відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом.

За це директорам загрожує не лише 200 тисяч гривень штрафу, а й до 3 років тюрми.