fbpx
танк Дубно

На Рівненщині досі є танк на честь сталіна

Діліться інформацією з друзями:

На Рівненщині досі є танк на честь сталіна та інша радянщина. Чому за 32 роки незалежності та майже десять років війни, яку нащадки тоталітарної машини ведуть проти України, ці рудименти досі є в містах і селах області?

Танк розташований на в’їзді у місті Дубно. Це один з тих, які встановлені на честь сталіна, повідомляє Рівненська обласна рада.

Відповідь на це питання шукали на засіданні Ради громад при голові РОР розв’язували питання виконання законів України про декомунізацію та деколонізацію. Разом з керівниками ТГ обговорювали як негативні, так і позитивні приклади.

Статистика виконання законів

За інформацією Управління культури і туризму Рівненської ОДА, з 2016 року в області:

  • перейменовано 337 площ, майданів, вулиць і провулків,
  • демонтовано 53 пам’ятки культурної спадщини,
  • стосовно 87 об’єктів направлено звернення до Міністерство культури та інформаційної політики України щодо зняття їх з державного обліку та подальшого демонтажу.

Гарний приклад з демонтажу пам’ятників радянської доби показали Рівненська міська рада та Привільненська територіальна громада. В останній демонтували пам’ятник чекістам на “луцькому перехресті “. У Мирогощанській ОТГ прибрали  монумент комбригу патолічеву.

Крім того, на 153 пам’ятках історії місцевого значення демонтували символи та написи радянського режиму, такі як: п’ятикутна зірка, вічний вогонь, георгіївська стрічка, орден перемоги, написи “радянський” та “велика вітчизняна війна” тощо.

“Декомунізації”, за яку соромно

За словами голови обласної ради Андрія Карауша, зафіксовані випадки “декомунізації”, за які відверто соромно.

Зокрема, коли під пам’ятником солдатові з радянською зброєю і в радянському однострої кріплять “Слава Україні! Героям слава!“.

Особливу увагу голова РОР запропонував звернути на пам’ятні знаки так званим “жертвам ОУН”, позаяк демонтаж радянської символіки на таких знаках не змінює їх антиукраїнської суті.

Достойний приклад, як вшанували всіх загиблих у Другій Світовій війні односельців, показала Боремельська громада — тут встановили знак “Жертвам війни”, на плитах якого викарбували їхні прізвища.

Обговорили на засіданні й питання щодо виявлення поховань, ексгумації та перепоховань солдатів радянської армії. Зауважили, що ця процедура складніша і  триваліша в часі, адже потребує додаткових погоджень. Таких, зокрема, очікують в Гощанська селищна рада і Млинівська селищна рада.  

Керівникам громад наголосили на тому, що виконання вимог законів про декомунізацію та деколонізацію має чіткі терміни. Наразі — це колегіальна відповідальність сільських, селищних та міських рад. А вже з кінця квітня такі обов’язки матиме безпосередньо керівник громади.

Завершити ці процеси правильно та коректно громади можуть, звернувшись до фахівців управління культури й туризму Рівненської ОДА та Український інститут національної пам’яті.

Читайте також: Енергетики повертають енергопостачання після атаки дронів