fbpx
Нові авто для проєкту.

На Рівненщині діятимуть Центри психосоціальної підтримки

Діліться інформацією з друзями:

У кожному районі Рівненщини діятимуть Центри психосоціальної підтримки — у Здолбунові, Володимирці, Сарнах та Дубно.

Ці громади були відібрані у рамках пілотного проєкту «Психосоціальна підтримка в Україні», який реалізується у Рівненській області. Важливо, що діяльність закладів буде поширюватися на кожен із 4-их районів області.

Про підсумки першого етапу ініціативи йшлося під час засідання наглядової ради проєкту.

Участь в онлайн-зустрічі взяли перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, заступник голови облради Віталій Ундір, заступниця директора департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Олена Гандзюк.

На засіданні наглядової ради проєкту.

Так, ініціативу розпочали впроваджувати у березні. За цей час були відібрані 16 громад Рівненщини для участі у районних координаційних групах, під час семінарів-тренінгів разом з командою експертів кожен район продіагностували на предмет організації психосоціальних послуг. Далі вже визначили 4 громади, в яких будуть створені районні Центри психосоціальної підтримки, розповіла координаторка Проєкту «Психосоціальна підтримка в Україні» Тетяна Сірик.

У межах проєкту на користь Центрів передали 4 автомобілі. На них фахівці будуть виїжджати у громади району та надавати соціально-психологічні послуги мобільно. Також експертами пілоту проведено соцопитування представників громад щодо їх потреб у психосоціальних послугах.

«Проєкт співзвучний з ініціативою першої леді Олени Зеленської щодо піклування про ментальне здоров’я. І наше завдання – аби у кожній громаді діяли подібні осередки, адже у більшості населених пунктів є люди, які потребують подібної корекції. Загалом понад 50% громадян України мають проблеми з ментальним здоров’ям – це військові, переселенці, а також люди, котрі живуть поруч», – відзначив Сергій Подолін.

Далі у планах проєкту – облаштування приміщень Центрів та формування команд фахівців, до складу яких входитимуть психіатри, психологи, психотерапевти. Водночас експерти проєкту PRO_MentalHealth підготують серію навчань з підвищення кваліфікації для фахівців Центрів.

Нагадаємо, Проєкт реалізується Фондом міжнародної солідарності (Республіка Польща) у партнерстві з BGK (Банк крайового господарства), Європейською Комісією та програмою «Підтримка демократії» Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Рівненська ОВА

Читайте також: СБУ повідомила про підозру чотирьом блогеркам, які «засвітили» роботу ППО