Це працівники підприємств, які виконують мобілізаційні завдання, виробляють на потреби ЗСУ та є критично важливими для області.
Як пояснив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко, це вже остаточні погодження, що надійшли від Генштабу та Мінекономіки.
Він нагадав, що відповідно до порядку, компанії подають документи в ОВА, де після їх погодження надсилають в Генштаб і Мінекономіки. Якщо ж важливість підприємства підтвердять на центральному рівні, то ті зможуть забронювати 50% військовозобов’язаних.
«Загалом бронювання отримали працівники 44 підприємств Рівненщини різних сфер, зокрема, медичної, промислової, житлово-комунальної. Але більшість, а саме 28, відносяться до сфери АПК», – розповів Ігор Тимошенко.
Якщо компанія відповідає критеріям, визначених постановою Кабінету Міністрів №76, Рівненська ОВА надсилає документи до Генштабу та Мінекономіки. А для визнання підприємства критично важливим на рівні області – виносить питання на голосування відповідної комісії, яка встановлює відповідність 15 критеріям.
Бронювання військовозобов’язаних працівників – це відтермінування від мобілізації. Фактично воно діє для того, щоб тил мав можливість підтримувати армію та населення.
Процес бронювання триває, до Рівненської ОДА продовжують надходити запити від підприємств.
Рівненська ОВА
Читайте також: Рівненські волонтери організували благодійний пікнік для поранених військових