fbpx

На Кіровоградщині знищать 500 свиней через спалах африканської чуми

Діліться інформацією з друзями:

У Великоандрусівській громаді на Кіровоградщині, на підприємстві “Андвікс”, що знаходиться у селі Подорожнє, було виявлено африканську чуму свиней.

Як повідомляє Великоандрусівська сільська рада, наразі підприємство оголошено карантинною зоною. Близько 500 голів худоби буде ліквідовано.

Також, на тлі ситуації з африканською чумою, яку виявили на підприємстві у селі Подорожнє, серед населения поширюються чутки про те, що буде вилучатися худоба з приватних домоволодінь.

“Великоандрусівська сільська рада доводить до відома населення, що питання про вилучення худоби у населення наразі не стоїть. Під наглядом знаходиться лише карантинна зона, якою, на даний час, є лише територія підприємства” – повідомили у сільській раді

Довідково: Африканська чума свиней є однією із найбільш небезпечних хвороб свиней, оскільки характеризується високою смертністю значними економічними збитками, зумовлених відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів в разі загрози чи виникнення хвороби та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для блокування її розповсюдження.

Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини!

Фото: Shutterstock.

Читайте також: На Рівненщини запрацювали перші два Центри психосоціальної підтримки