fbpx

На Гощанщині назвали водойми не придатні для купання

Діліться корисною інформацією з друзями:

Вода в гощанському водосховищі, річці Горинь та в природному джерелі в урочищі «Берізки» не відповідає санітарним нормам.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

 Про це повідомляє Гощанська селищна рада.

Такий висновок надали фахівці Гощанського відділення Рівненського районного відділу ДУ «Рівненський ОЦКПХ МОЗ», які провели моніторинг стану води водойм у місцям масового відпочинку населення та у джерелі.
За результатами проведених досліджень зразків води, відібраної 8 липня цього року, у воді з гощанського водосховища в районі пляжу та р.Горинь біологічне споживання кисню при нормі 6 мг/дм куб. перевищене до 6,5 мг/дм куб. та до 6,9 мг/дм куб.

В обох точках відбору вода також не відповідає мікробіологічним показникам: індекс ЛКП (лактозонегативної кишкової палички) у водосховищі в 4 рази перевищує санітарно-гігієнічні нормативи, а в р.Горинь – у 20 разів.

Тож за результатами досліджень зразків води купатись у водоймі та річці не рекомендується.

Згідно з мікробіологічними показниками (виділено загальні колі-форми в 100 см. куб.), не відповідає державним санітарним нормам і правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» вода з природного джерела в гощанському урочищі «Берізки».

Споживати воду можливо лише за умови попереднього кип’ятіння.