Дефіциту бензину чи дизпалива на АЗС у Рівному немає, водночас зріс попит на газ пропан-бутан і з ним може бути невеликий дефіцит. Про це в ексклюзивному коментарі Суспільному розповів комерційний директор мережі АЗС Олег Хомич.
Компанія працює 26 років і є регіональним дистриб’ютором на ринку в Рівненській області.
Про наявність пального
“Запасів нафтопродуктів достатньо. І дизельного пального, — ми завезли зимове дизпаливо, бо йдуть морози, — цього достатньо. Газ пропан бутан — трохи тяжче, бо пішов більший попит через погоду, люди беруть його для того, щоб грітись, готувати їжу. З газом трішки сутужніше, а решта є в наявності”, — каже Олег Хомич.
Вимкнення електрики і ажіотаж
Особливого ажіотажу, каже Олег Хомич, він поки не помітив. “Накладки” бувають після ракетних ударів, коли накладаються два фактори: тривала повітряна тривога і вимкнення світла. Мережа АЗС поки має два генератори на заправках — на Соборній, 370 і Київській, 108. Тобто із шести заправок у нас дві забезпечені потужними генераторами, які можуть забезпечити відпуск пального. От в такі моменти спостерігається підвищений попит і черги”, — розповів комерційний директор мережі.
Ціни
Останніх три місяці ціна стабільна, зазначає Олег Хомич.
“На сьогодні нафта впала десь на 2%. Якщо не буде змінюватись ціна національної валюти, якщо в черговий раз не додадуть податків на нафтопродукти, то ціна не буде змінюватись. Єдине, може бути невеликий дефіцит пропан-бутану”, — пояснює він.
Заправляють для генераторів
Попит на те, щоб заправити генератор, зріс, каже Олег Хомич.
“Не всі генератори працюють на 95-му пальному. Хороші потужні генератори працюють на дизельному паливі, але їх дуже мало, і люди переважно працюють на так званих “китайцях” — невеличких генераторах в межах тисячі доларів, які переважно працюють на 92-му бензині. Нам вдалось поновити запаси цього бензину, люди беруть його в металеві каністри”, — додає представник мережі АЗС.
Поради водіям
Жодних обмежень щодо об’єму пального наразі немає, додає Хомич. ”Є кілька порад: тримати більше половини бака, майте ще запас із літрів 20-ти, бо коли іде перепад температури від плюса до мінуса, то волога через це все одно накопичується у баку, і чим менше у баку пального — тим більший цей ефект. Заправляйтесь на перевірених АЗС, бо якщо заправитесь задешево під забором і ваше авто стане взимку у мороз – ви самі собі господарі. Там, де дешево, можуть потім бути проблеми як із транспортним засобом, так і з генератором”, — розповів він.
Нагадаємо: із 139 заправок великих мережевих АЗС на Рівненщині 76 мають генератори, аби працювати й в умовах відсутності електрики. Про це повідомив начальник ОВА Віталій Коваль за підсумком наради із керівниками автозаправок. Зі слів посадовця, кількість АЗС із альтернативними джерелами живлення поступово буде збільшуватись, деякі також забезпечують доступ до інтернету з допомогою Starlink.
Це вас теж може зацікавити:
- Автозаправні станції Рівненщини мають генератори, наступний крок Starlink
- Пункти вакцинації від COVID-19 працюватимуть на Рівненщині в умовах відключення електроенергії