Музей пива у Рівному планує відкрити директор Рівненського пивзаводу Маріян Года.
Пів тисячі експонатів для майбутнього музею пива у Рівному зібрав директор рівненського пивзаводу та ініціатор створення закладу Маріян Года. Журналістам Суспільному він розповів, що речі збирав самостійно впродовж трьох років. Всіх охочих закликає долучитись до наповнення цієї експозицій.
Власна колекція пляшок знаходиться поки у директора в кабінеті. Всі ці вироби він планує експонувати у майбутньому музеї пива та хмелярства у Рівному:
“Спочатку я збирав пляшки, які належали цьому пивзаводу. Тут є пляшка, якій понад сто років. Вона, мабуть, випущена в 1900 максимум — у 1909 році”.
- Музей на Рівненщині збирає артефакти війни
- Директор Рівненського пивзаводу оголосив всеукраїнський конкурс на нову назву «Жигулівського»
У колкціє є не тільки пляшки. Понад триста штук різноманітних кухлів, є бочки, лабораторне обладнання та архівні документи. Збирав цю колекцію Маріян Года впродовж трьох років. Деякі речі прийшлося викупляти у інших колекціонерів:
“На сьогодні історична пляшка може коштувати 500-1000 гривень, кухлі купував переважно в Німеччині від 15 євро до 40-50 і вище. Це неправильно, коли ці експонати стоять в одному приміщенні, в мене в кабінеті, їх повинні бачити відвідувачі”.
Заснована пивоварня у Рівному орієнтовно у 40-х роках 19-го століття. У 20-му столітті вона стала найбільшим виробництвом пива на Волині, розповів Маріян Года. Перший директор рівненського пивзаводу — Герш Пісюк жив у будинку на вулиці Петра Могили. Там і планують облаштувати Музей пива та хмелярства історичної Волині. Тут буде представлена історія пивоваріння не лише Рівного, а й Луцька, Вовковиїв, Семидубів, Кременця, Квасилова та Глинська.
“Зараз якраз період проєктування, становлення музею, працюють історики, спеціалісти, бо дуже хотілося, щоб цей музей був не такий класичний, як ми звикли бачити: стенди, експонати, на стінах щось висить, якась документація. Хотілось би зробити його таким сучасним, інтерактивним, мультимедійним, з використанням 3D технологій, аби відвідувачі могли зайти і побачити ту атмосферу, яка була 100 чи більше років тому”.
Директор пивзаводу не втомлюється закликати охочих долучитися до наповнення експозицій музею:
“Якщо є якісь матеріали, документи, експонати, ми готові їх купити, виставити, більше того — заплатити гроші, можемо зробити табличку, що цей експонат подарований такою-то людиною”.
Точної дати відкриття Маріян Года поки не назвав, попередньо планують презентувати музей у 2024 році. Станом на вересень 2023-го для експозицій він зібрав пів тисячі експонатів.
Фото Суспільного.
- Громада з Рівненщини зібрала Різдвяні посилки для захисників (ФОТО)Напередодні Різдва Христового Бугринська громада об’єднала зусилля, щоб підтримати наших захисників, які щоденно стоять на варті спокою країни. Завдяки спільним старанням було зібрано 85 різдвяних посилок, наповнених любов’ю, турботою та щирими побажаннями.