fbpx

Мурал, що з’єднує серця розділені війною з’явився у Рівному

Орієнтовний час читання: 3 хвилини

На стінах залізничного вокзалу у місті Рівне, між зустрічами і прощаннями, з’явився особливий мурал з малюнком, який притягує увагу кожного мандрівника. Йому надали ім’я – “Надія вдалині від дому.”

Кожен елемент цієї творчої композиції має свій сенс, свою символіку та свою історію.

Художники Костянтин Качановський і Микола Патій, рівненські талановиті митці, стали авторами цього муралу. Їхні пензлі зобразили на стіні героїню – маленьку дівчинку, яка, тягнучи за собою валізку із написом “Дім”, ступає по залізничній колії. Ця дівчинка – втілення надії, мужності і сили духу. Вона символізує всіх людей, яким довелося покинути свої рідні домівки через війну, шукати безпеки та прихистку в незнайомому світі.

Символіка муралу глибока і має свої роздуми. Залізнична колія, що розходиться у даль, символізує дорогу життя, яка завжди пролягає вперед, попри на виклики минулого та сьогодення. Лінії електропередач – це зв’язок між минулим і майбутнім, сполучення історії з новими можливостями.

Цей мурал є частиною арт-проекту “#НадіяВдалиніВідДому”, ініційованого Благодійним фондом «Рокада» Рівне за підтримки UNHCR Ukraine – Агентства ООН у справах біженців в Україні. Художники вклали свої серця й душі в цю роботу, втілюючи спільну мрію про мирне майбутнє та об’єднання всіх людей.

Мурал митці написали впродовж тижня.

«Цей мурал створений не лише для ВПО, навіть більше, він – нагадування для жителів області, про те, що через війну люди змушені спаковувати життя в одну валізу. Це історія про об’єднання, допомогу та підтримку. Люди, які змушені були покинути рідні домівки, везуть з собою не лише речі, а й таланти, надії та мрії. Вони ті, хто не складає руки, а впевнено починають нове життя», – розповів Костянтин Качановський.

Читайте також: США виділили новий пакет військової допомоги Україні

  • Чи має пацієнт платити за ангіографію при підозрі на інфаркт?
    Іноді рідні пацієнтів, які потрапляють у лікарню з підозрою на інфаркт, скаржаться, що їм доводиться оплачувати екстрену діагностику. Тож розповідаємо, чи має пацієнт платити за ангіографію при підозрі на інфаркт. Ні, не має! Проведення ангіографічного дослідження коронарних судин передбачено … Read more