Орієнтовний час читання: 3 хвилини
На стінах залізничного вокзалу у місті Рівне, між зустрічами і прощаннями, з’явився особливий мурал з малюнком, який притягує увагу кожного мандрівника. Йому надали ім’я – “Надія вдалині від дому.”
Кожен елемент цієї творчої композиції має свій сенс, свою символіку та свою історію.
Художники Костянтин Качановський і Микола Патій, рівненські талановиті митці, стали авторами цього муралу. Їхні пензлі зобразили на стіні героїню – маленьку дівчинку, яка, тягнучи за собою валізку із написом “Дім”, ступає по залізничній колії. Ця дівчинка – втілення надії, мужності і сили духу. Вона символізує всіх людей, яким довелося покинути свої рідні домівки через війну, шукати безпеки та прихистку в незнайомому світі.
Символіка муралу глибока і має свої роздуми. Залізнична колія, що розходиться у даль, символізує дорогу життя, яка завжди пролягає вперед, попри на виклики минулого та сьогодення. Лінії електропередач – це зв’язок між минулим і майбутнім, сполучення історії з новими можливостями.
Цей мурал є частиною арт-проекту “#НадіяВдалиніВідДому”, ініційованого Благодійним фондом «Рокада» Рівне за підтримки UNHCR Ukraine – Агентства ООН у справах біженців в Україні. Художники вклали свої серця й душі в цю роботу, втілюючи спільну мрію про мирне майбутнє та об’єднання всіх людей.
Мурал митці написали впродовж тижня.
«Цей мурал створений не лише для ВПО, навіть більше, він – нагадування для жителів області, про те, що через війну люди змушені спаковувати життя в одну валізу. Це історія про об’єднання, допомогу та підтримку. Люди, які змушені були покинути рідні домівки, везуть з собою не лише речі, а й таланти, надії та мрії. Вони ті, хто не складає руки, а впевнено починають нове життя», – розповів Костянтин Качановський.
Читайте також: США виділили новий пакет військової допомоги Україні
- Як обрати членів Громадської антикорупційної ради при МіноборониОнлайн-голосування до Громадської антикорупційної ради при Міноборони розпочалося.