Морпіх з ампутованою ногою їхав на велосипеді через Рівне. Якоб Кепка 67-річний ветеран має велике бажання допомогти українцям.
Якоб – канадець польського походження. Ветеран і колишній військовослужбовець Корпусу морської піхоти США. Він має ампутовану вище коліна ногу. Попри це, вирішив допомагати українцям і вирушив у велосипедну подорож від Кракова до Києва.
Від Кракова до Києва
Якоб, який у 67 років їздить на спеціально пристосованому велосипеді з однією педаллю, сам зазнав тяжкої травми під час служби в армії. Це і призвела до ампутації ноги. Велосипед чоловіка має лише одну педаль, а також спеціальне пристосування для ампутованої ноги. Щоб легше було їхати. Щоб звикнути керувати двоколісником без нижньої кінцівки, як розповів морпіх з ампутованою ногою, знадобилося декілька років. Але зараз це не стало на заваді його активному способу життя. У 2023 році він проїхав 23 000 км, надихаючи інших своєю історією боротьби.
Нинішня подорож є частиною проєкту HopeRaising Expedition, що покликаний привернути увагу до потреб людей з ампутованими кінцівками та зібрати кошти, які будуть використані на протезування українських військових, а також на навчання українських протезистів.
Якоб жив в Україні
Декілька років тому Якоб жив в Україні впродовж 4-ох місяців і саме тоді в нього з’явилося бажання допомагати нашому народові. З його слів, спочатку була ідея поїхати у велоподорож Канадою.
«Але я зрозумів, – додає чоловік, – що ці люди, яким я хочу допомогти, яким я хочу дати надію і підтримку, ніколи не дізнаються про збір коштів для них у Канаді».
Тож Якоб зідзвонився зі своїм другом з Польщі і разом з командою вони спланували подорож з Кракова до Києва. Ціль – зібрати 100 тисяч доларів на протези для наших громадян, а також на навчання українських протезистів.
«І ось я тут. Я справді сподіваюся, що моя подорож подарує надію не тільки тим, хто потребує протезування, тим, хто отримав поранення на війні, а й усім українцям», – зауважив канадець.
У рамках започаткованого проєкту «Hope Raising Expedition», який проходить під почесним патронатом мера Кракова Александра Мішальського та розпочався у центрі міста на Ринковій площі 11 серпня 2024 року, волонтер Якоб Кепка під час зупинок у населених пунктах України зустрічається з місцевою владою, громадськими організаціями, а також відвідує медичні та реабілітаційні заклади. Наразі канадець уже проїхав 6 польських міст і з командою відвідав українські міста: Яворів, Львів, Тернопіль, Рівне та Звягель, Житомир, Бородянку, Бучу та Ірпінь. Велопробіг завершується 11 вересня у столиці України.
У Рівному проводять комплексну реабілітацію
Під час зупинки в Рівному, 30 серпня, волонтер зустрівся з в.о. міського голови Віктором Шакирзяном і навідався до КНП «Міська лікарня № 2». У цьому медзакладі, зокрема у відділенні клінічної неврології та нейрореабілітації проводять комплексну реабілітацію для осіб з обмеженими можливостями, які мають стійкі наслідки від інсульту, черепно-мозкових травм, травм спинного мозку та кінцівок. Один із методів, який сьогодні застосовується для відновлення дієздатності пацієнтів, соціальної адаптації їх – ерготерапія. Це комплекс реабілітаційних заходів, спрямованих на виявлення проблем функціонування організму та його відновлення для поліпшення повсякденної діяльності людини.
Сеанси ерготерапії сприяють розвитку моторики, пам’яті, уваги, координації рухів, підвищенню самооцінки та включають:
- залучення до різних видів творчої діяльності, виконання дрібних побутових операцій;
- використання під час занять допоміжних сучасних технічних засобів, пристроїв і адаптивного інвентаря.
Лікарі наголошують, що основою одужання, окрім медикаментозного та реабілітаційного лікування, є змотивоване бажання пацієнтів відновити своє здоров‘я та повернутися до активного життя.
Якоб Кепка обговорив із директором міської лікарні №2 Олександром Шегерою основні аспекти реабілітації осіб із інвалідністю, зокрема тих, які втратили кінцівки, а також поспілкувався з пацієнтами реабілітаційного центру лікарні.
«Я хочу показати Заходу, що війна в Україні досі триває. І також хочу показати вам, що люди з-за кордону досі підтримують вас», – каже Якоб Кепка.
Валентина ОПАНАСИК
- На Рівненщині посилюють заходи з кібербезпекиПонад тридцять громад підключилися до сервісу кіберзахисту. Це хмарний сервіс, спрямований на захист всього вхідного і вихідного трафіку підключених інтернет-ресурсів.
Читайте також: