fbpx

Моряки зможуть виїжджати з України

Уряд дозволив виїзд моряків для роботи на кораблі за погодженням з територіальними центрами комплектування. Крім того, курсантів відпустять з країни на практику.

Моряки-чоловіки зможуть перетинати кордон України на виїзд за умови погодження з територіальним центром комплектування. Відповідне рішення Кабінет Міністрів України ухвалив у суботу, 27 серпня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Понад 100 тис. українців працюють у світовому торговельному судноплавстві. Тому таке рішення забезпечить роботою тисячі моряків і збільшить надходження до бюджету», – пояснив доцільність рішення глава українського уряду.

За його словами, виїхати за кордон зможуть ті чоловіки, які входять до складу екіпажів морських і річкових суден і продовжують працювати на суднах. Крім того, курсантів профільних навчальних закладів випускатимуть з країни для навчання на кораблі.

Раніше уряд дозволив чоловікам виїжджати у закордонне відрядження за умови сплати 200 тисяч гривень державному Ощадбанку. Йдеться про програму «є Подорож», яку Кабмін запускає в експериментальному режимі з 1 вересня в додатку «Дія». Нею можуть скористатися фізичні особи-підприємці та працівники юридичних осіб, які не мають податкового боргу та отримують заробітну плату не менше 20 тисяч гривень. Термін відрядження не повинен перевищувати семи днів.

Особливий правовий режим під час війни обмежує право більшості чоловіків призовного віку на виїзд за кордон. Українське суспільство неодноразово закликало розширити перелік категорій чоловіків, яким буде дозволено покинути країну на час війни. Зареєстрували декілька петицій до президента Володимира Зеленського, який відхилив зняття обмежень до закінчення воєнного стану, нагадавши, що захист суверенітету та територіальної цілісності держави є обов’язком громадян.