fbpx

Монтаж вентиляції у ванній та туалеті: як правильно організувати повітрообмін у санвузлі

Діліться інформацією з друзями:

Монтаж вентиляції у ванній та туалеті: як правильно організувати повітрообмін у санвузлі. Санвузол – кімната, яка вимагає підвищеної уваги до провітрювання та просушування приміщень.

Тому монтаж вентиляції у ванній та туалеті проходить виключно після проєктування системи, підбору обладнання та матеріалів, розробки схеми розташування та підключення приладів. Грамотні варіанти облаштування вентиляції у ванній дозволять не хвилюватися про підвищену вологість, задуху і, як наслідок, застійні запахи та осередки цвілі.

Вентиляція у ванну – це необхідність?

Санвузол, як правило, це непрохідна кімната зі слабким припливом повітря, а значить вона практично не «підключена» до вентиляції основних приміщень. Саме тому до ванни обов’язково підводиться окремий вентиляційний канал. Його функція – швидка стабілізація мікроклімату шляхом видалення вологого та забрудненого повітря. 

Норми вентиляції туалету та ванної

Санітарні Норми та Правила диктують порядок організації повітрообміну в кімнатах із підвищеними показниками вологості. У середньому, прилади повинні забезпечувати повітрообмін 5-10 м3/год на кожен кубометр ванної кімнати.

Спільна вентиляція туалету та ванної кімнати можлива в будинку з суміжним санвузлом або, як мінімум, широким вікном між кімнатами у верхній частині перегородки. У цьому випадку вентилятор можна встановити у ванній кімнаті, як у більш вологій кімнаті.

Послідовність монтажних робіт

  1. Підготовка віддушини: перевірка її справності; розширення/звуження/вирівнювання каналу, якщо це необхідно;
  2. Кріплення повітроводів, якщо вентилятор перебуватиме на відстані від віддушини;
  3. Встановлення вентилятора в туалеті: його кріплення та підключення до мережі відповідно до інструкції в наборі;
  4. Герметизація системи, встановлення сіток та решіток;
  5. Косметичні та пусконалагоджувальні роботи.

Поширені помилки під час монтажу

  • Недостатня звукоізоляція вентиляційного каналу та неправильний підбір моделі приладу призведуть до шумної роботи готової вентиляції. Це справді неприємне явище для ванної, де люди відпочиватимуть;
  • Підключення живлення до вимикача освітлення – це непрактично та неекономно;
  • Слабкий повітрообмін і шум при пусконалагоджувальних роботах може бути наслідком недостатньої герметизації системи.

Рекомендації щодо експлуатації вентиляції ванної

Щоб витяжка працювала справно, забезпечте хороший приплив повітря у ванну – міжкімнатні двері краще встановлювати на відстані 3-4 см від підлоги, що дасть свіжому повітрі вільно потрапляти до всіх кімнат.

Проте головна рекомендація у цьому ключі – це своєчасне обслуговування системи. Тоді вентиляція у ванній буде ефективною, як мінімум, протягом усього терміну експлуатації. Техобслуговування проводиться планово, як правило, щорічно (точні рекомендації щодо вашого обладнання можна уточнити у виробника системи). Позапланові роботи призначаються у разі виникнення будь-яких несправностей.