fbpx

Місцеві вибори 2020: найактивнішими були виборці у віці 50+

Діліться інформацією з друзями:

Згідно з результатами електорально-поведінкового дослідження Соціологічної групи «Рейтинг» у день виборів (25 жовтня) більш активними на місцевих виборах 2020 були старші виборці. 56% з тих, хто прийшли на вибори, були люди, старші 50 років. При тому, що в загальній структурі виборців їх частка становить 45%.

Водночас молодь була менш активною – лише 11% з тих, хто прийшли на вибори, були люди у віці 18-29 років. При тому, що в загальній структурі виборців їх частка становить 18%.

Найбільший перекіс у бік старшого електорату відбувся здебільшого у містах, частіше серед чоловіків. У регіональному розрізі – частіше на Сході та Півдні країни, де частка виборців, старших 50 років,становила 60%.

Аналіз відповідей респондентів, якіне голосували 25 жовтня, показав, що серед жінок найпоширенішою причиною не йти голосувати були стан здоров’я і загроза коронавірусу. Натомість, у чоловіків –зайнятість у день виборів, відсутність інтересу до виборів та їх результатів.

У віковому розрізі для старших респондентів основною причиною не йти на вибори був стан здоров’я. Натомість, для молоді – це зайнятість у день виборів і проживання не за місцем реєстрації (особливо актуальнодля Києва). У людей середнього віку додаласьзагроза інфікування коронавірусом.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старших в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибіркова сукупність: 8747 респондентів, які ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ВИБОРАХ, на виході з 140 виборчих дільниць, відібраних випадковим чином із дотриманням принципу рівномірності. Для випадкового відбору респондентів була застосована методика сталого кроку. Помилка репрезентативності: не більше як 1,4%.