fbpx

Місто Рівне взяло будинок ветеранів під своє крило

Діліться інформацією з друзями:

Ідея створення у Рівному комунікаційної локації для учасників бойових дій на сході України зародилася давно. Проте втілити її в життя судилося лише торік. Тоді за підтримки лідера команди «Рівне Разом» Віктора Шакирзяна у рекордно стислі строки було проведено капітальний ремонт у виділеному для громадської організації «Обласна ветеранська спілка учасників АТО Рівненщини» приміщенні, де розмістився Будинок ветеранів.

АТО/ООС. А на останній сесії Рівнеради (в кінці квітня цього року) міські обранці проголосували за те, щоб надати йому статус комунального закладу.

– Подібні ветеранські простори вже тривалий час існують у багатьох містах України, – розповідає ініціаторка проєкту створення Будинку ветеранів АТО, представниця Ради ветеранів при міністрі Міністерства ветеранів України у Рівненській області Вікторія Шинкаренко. – Уже восьмий рік триває війна, відтак у Рівному нині нараховується близько 10 тисяч учасників бойових дій у зоні АТО. А, зважаючи на те, що збройному протистоянню не видно кінця, кількість людей, яким необхідна дорожня карта допомоги, з кожним роком буде зростати. Вони потребують вирішення психологічних проблем, працевлаштування. Для вдів і рідних Героїв дуже важливим є вшанування пам’яті загиблих. А ще – допомога, аби вони знали, що про них не забувають. Все це ми робили із 2015 року. Але здебільшого на волонтерських засадах, створивши громадську організацію «Обласна ветеранська спілка учасників АТО Рівненщини». Тривалий час «вибивали» у влади приміщення під Будинок ветеранів АТО/ООС. Нам його дали, але, самі пам’ятаєте, в якому стані воно було. Будинкові торік виповнилося 140 років. Дякуючи команді «Рівне Разом» спільно з Віктором Шакирзяном зробили нам гарний ремонт. Віктор Володимирович сам часто приїжджав на об’єкт, контролював хід робіт. Таке приміщення просто не має права не працювати на повну. Але ви ж самі розумієте, що триматися на волонтерських засадах усе це довго не зможе.

Отож, вивчивши досвід інших міст, з ініціативи секретаря Рівнеради Віктора Шакирзяна за «круглим» столом зібралися всі, хто стояв біля витоків появи Будинку ветеранів, а також міські депутати, керівники профільних управлінь, волонтери і громадські активісти. Обмінявшись думками щодо створення комунального закладу, окреслили кроки його підтримки з бюджету міста і можливості отримання ним фінансування від інших державних та недержавних інституцій і міжнародних донорів. Від часу зустрічі минув місяць і задум втілили в життя.

Створений комунальний заклад, на переконання секретаря Рівненської міської ради Віктора Шакирзяна, слугуватиме комунікаційним майданчиком між міською владою і ветеранами АТО/ООС, родинами загиблих Героїв, волонтерськими та іншими громадськими організаціями, які долучатимуться до підтримки цієї верстви населення:

 Будинок ветеранів стане місцем, де кожен учасник АТО/ООС зможе реалізувати свої права повною мірою. А також отримати допомогу в питаннях працевлаштування, координувати свою діяльність з такими ж, як він, ветеранами, з міськими службами, з органами влади. Тут зможуть отримати необхідну підтримку не тільки безпосередні учасники бойових дій, а й члени їхніх родин. Тобто Будинок ветеранів АТО/ООС має бути простором, де учасники війни, родини полеглих воїнів, волонтери зможуть почуватись як удома. Тут надаватиметься соціальна й психологічна допомога, відбуватимуться важливі заходи, проходитиме адаптація військових до мирного життя. Словом, у Будинку ветеранів має вирувати життя. Разом маємо зробити все, аби люди, які пожертвували собою заради країни, відчували нашу вдячність і справжню турботу та підтримку – запевняє Віктор Шакирзян.

Великі надії на те, що Будинок ветеранів АТО/ООС, отримавши статус комунального закладу, запрацює на повну потужність, покладає й Вікторія Шинкаренко:

За цей час у нас з’явилося дуже багато напрацювань у плані співпраці з міжнародними грантодавцями та українською діаспорою, налагодилися тісні стосунки з Міжнародним фондом «Відродження», який функціонує за підтримки посольств Канади і Великобританії. Торік до нас приїжджала екс-міністр, а нині керівник проєкту «Простір можливостей» Оксана Коляда з представниками Міжнародного фонду «Відродження», які вивчають проблеми ветеранських просторів у кожній області. Зараз вони розробляють довгострокову програму підтримки Будинків ветеранів, до переліку яких потрапив і наш. Звичайно, всі фонди і благодійні організації хочуть, щоб тут була ще й зацікавленість місцевої влади. Крім того, у нас налагодилися хороші взаємини з Міністерством у справах ветеранів – розповідає ініціаторка проєкту.

Отож планів дуже багато. Зважаючи на надбаний досвід і напрацювання, можна сподіватися, що Будинок ветеранів АТО/ООС сповна виконуватиме покладені на нього функції. Принаймні, підтримка міської влади йому гарантована.

Василь ГЕРУС