fbpx

Міський голова Рівного назвав нові тарифи на тепло «Соломоновим рішенням»

Діліться інформацією з друзями:

Сьогодні Рівненський міськвиконком затвердив нові, вищі тарифи на тепло та гарячу воду для населення, бюджетних установ та інших організацій.

Нагадаємо, тарифи підняли більш як на 40%. Зокрема вартість однієї гігакалорії тепла для населення тепер становитиме 2725,45 грн (з ПДВ). За даними виконкому, це на 42,5% більше, порівняно з торішнім тарифом. А от за підігрів гарячої води доведеться платити 154,57 грн за кубометр (на 46% більше).

Тепло для бюджетних установ коштуватиме – 5173 грн/Гкал, для інших організацій – 4704,48 грн, для релігійних установ – 4585 грн.

Опалювальний сезон розпочнеться з 18 жовтня. Як пояснив міський голова Олександр Третяк, раніше тепло не запускатимуть, щоб заощадити газ на обігріві комунальних установ, адже попереду 4 вихідних.

Що ж до нових тарифів, то очільник міської влади сказав таке:

– Розумію стурбованість людей. Сам провадив складні перемовини з представниками Кабміну, міністерств. Нині місцеву владу поставили в незручні умови. На нас поклали прийняття непопулярного рішення. Щоб зменшити свою частку негативу. Але виходимо з того що є. Переконали наших тепловиків, що тарифи для населення мають бути невисокими. Знайшли механізми компенсації, щоб населення справилося. Будемо шукати варіанти як допомогти компенсувати різницю в тарифах. Тарифи будуть не найвищими в Україні. Вважаю, що ми знайшли соломонове рішення.  

Що ж до компенсаторних механізмів, то міський голова розповів про збільшення надходжень до бюджету, за рахунок яких і збираються перекривати різницю в тарифах. Зокрема, місто отримуватиме на 4% більше ПДФО (раніше було 60%) та збільшений акцизний збір. Ці кошти спрямують теплогенеруючому підприємству, щоб компенсувати збитки, які воно отримає внаслідок роботи за таким тарифом для населення.

– Плюс прийнято рішення що та орендна плата, яку сплачує в бюджет міста Рівнетеплоенерго за користування нашим майновим комплексом, вона вся буде спрямована на компенсацію для теплогенеруючого підприємства, – додав Олександр Третяк.