Міський голова Рівного назвав нові тарифи на тепло «Соломоновим рішенням»

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Сьогодні Рівненський міськвиконком затвердив нові, вищі тарифи на тепло та гарячу воду для населення, бюджетних установ та інших організацій.

Нагадаємо, тарифи підняли більш як на 40%. Зокрема вартість однієї гігакалорії тепла для населення тепер становитиме 2725,45 грн (з ПДВ). За даними виконкому, це на 42,5% більше, порівняно з торішнім тарифом. А от за підігрів гарячої води доведеться платити 154,57 грн за кубометр (на 46% більше).

Тепло для бюджетних установ коштуватиме – 5173 грн/Гкал, для інших організацій – 4704,48 грн, для релігійних установ – 4585 грн.

Опалювальний сезон розпочнеться з 18 жовтня. Як пояснив міський голова Олександр Третяк, раніше тепло не запускатимуть, щоб заощадити газ на обігріві комунальних установ, адже попереду 4 вихідних.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Що ж до нових тарифів, то очільник міської влади сказав таке:

– Розумію стурбованість людей. Сам провадив складні перемовини з представниками Кабміну, міністерств. Нині місцеву владу поставили в незручні умови. На нас поклали прийняття непопулярного рішення. Щоб зменшити свою частку негативу. Але виходимо з того що є. Переконали наших тепловиків, що тарифи для населення мають бути невисокими. Знайшли механізми компенсації, щоб населення справилося. Будемо шукати варіанти як допомогти компенсувати різницю в тарифах. Тарифи будуть не найвищими в Україні. Вважаю, що ми знайшли соломонове рішення.  

Що ж до компенсаторних механізмів, то міський голова розповів про збільшення надходжень до бюджету, за рахунок яких і збираються перекривати різницю в тарифах. Зокрема, місто отримуватиме на 4% більше ПДФО (раніше було 60%) та збільшений акцизний збір. Ці кошти спрямують теплогенеруючому підприємству, щоб компенсувати збитки, які воно отримає внаслідок роботи за таким тарифом для населення.

– Плюс прийнято рішення що та орендна плата, яку сплачує в бюджет міста Рівнетеплоенерго за користування нашим майновим комплексом, вона вся буде спрямована на компенсацію для теплогенеруючого підприємства, – додав Олександр Третяк.

 

Діліться корисною інформацією з друзями: