fbpx

Міський пологовий – уже з бейбі-боксами

Сьогодні до рівненського міського пологового будинку привезли близько 200 пакунків маляти (бейбі-боксів). Про це нашій газеті повідомила головна лікарка закладу Світлана Муравська.

Тож від сьогодні, усі породіллі, котрих виписуватимуть із дітками додому, одразу отримуватимуть цю державну допомогу.

Нагадаємо, майже два тижні в пологовому будинку не мали пакунків малюка. Вони закінчилися 29 жовтня. Усім, хто виписувався в цей період, видавали довідки, про ненадання пакунків. Із цими документами молоді батьки зверталися до міського управління праці та соцзахисту.

Як ми вже писали, нестача пакунків маляти виникла лише у декількох пологових будинках у області. У обласному департаменті соцзахисту припустили, що така ситуація склалася через те, що в цих закладах в останні тижні кількість породіль та немовлят була більшою, ніж очікувалося. Тому й виникла нестача, яку вже сьогодні закрили.

Нагадаємо, з вересня 2018 року в Україні усім породіллям надають новий вид державної допомоги – пакунки маляти (бейбі-бокси). Це спеціальна коробка-люлька з щільного картону, в якій є речі першої необхідності для новонародженого (пелюшки, одяг, одноразові підгузки, рушник, плед, термометр, ножиці, серветки, мило, брязкальце тощо) та породіллі (прокладки гігієнічні та післяпологові, лактаційні вкладиші).