Мінськ більше не місто-побратим Києва. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко, пославшись на рішення Київради.
“Мінськ уже навряд чи можна назвати містом-побратимом Києва. Тож нам нічого не заважало ухвалити рішення про позбавлення цього статусу столиці Білорусі. Країни, з території якої летіли ракети в українські міста та селища та відбувалося вторгнення російських військ у нашу державу”. – зазначив Кличко.
Загалом у Києва 59 міст-побратимів, з якими у столиці підписані документи про поріднення, дружбу, співробітництво, партнерство.
Процес встановлення побратимських зв’язків між містами був започаткований Всесвітньою федерацією поріднених міст, яка була створена у квітні 1957 року за ініціативи колишніх учасників французького Руху Спротиву. Проте, сам рух поріднених міст розпочався набагато раніше. Угоди про дружбу і співробітництво між містами країн-учасниць Антигитлеровської коаліції почали укладатися ще під час ІІ Світової війни. Так, перша така угода була підписана 1942 року між Сталінградом (нині – Волгоград, Росія) і Ковентрі (Велика Британія).
До складу федерації входять понад 3500 міст з 160 країн світу. Киев приєднався до руху поріднених міст у 1961 році. Першими побратимами української столиці стали польське місто Краків і фінське Тампере. Наступного року до них приєднався німецький Лейпциг. Через 7 років Київ встановив братерські відносини зі столицею Словаччини Братиславою та столицею італійської Тоскани — Флоренцією. У 1970 році побратимом української столиці стала Тулуза – стародавнє місто на півдні Франції, у 1971-му – Кіото, давня столиця Японії.