fbpx
Мінкульт наполягає на демонтажу скандальної каплиці УПЦ (МП) біля Десятинної церкви

Мінкульт наполягає на демонтажу скандальної каплиці УПЦ (МП) біля Десятинної церкви

Діліться інформацією з друзями:

Храм-МАФ біля Десятинної церкви має бути демонтовано. Таку позицію має Міністерство культури України, заявив очільник відомства Олександр Ткаченко.

Будівля каплиці, так звана церква Десятинного Храму Пресвятої Богородиці, яка незаконно розташована на території Національного музею історії України, є самочинним будівництвом та споруджена Релігійною громадою УПЦ МП, – зазначив посадовець.

Самовільне захоплення ділянки почалося 2008 року, – розповів міністр. Вона знаходиться біля руїн Десятинної церкви і Національного музею історії України в історичній частині Києва.

Спочатку споруда мала вигляд трьох зблокованих кіосків. У 2012 році за часів Януковича почалося «узаконення» незаконного будівництва. Жодних дозволів на будівництво, як і на використання земельної ділянки, зазначена релігійна організація ніколи не отримувала.

– Ще з 2020 року триває суд за позовом від Національного музею історії України щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом знесення самочинного об’єкта. МКІП залучене до справи як третя сторона та сприяє цьому процесу. Наступне судове засідання призначене вже на 18 січня 2023 року, отже є обґрунтоване сподівання, що невдовзі спір таки буде вирішено в законний спосіб, -пояснив міністр культури.

Пагорб у центральній частині Києва, де розташований Національний музей історії України також був місцем розташування одного з головних храмів Київської Русі – Десятинної церкви. Її будівництво датують 989-996 роками.

У 1240 році церкву, в якій ховалися кияни під час штурму татаро-монгольського війська, було зруйновано.

У 2007 році біля фундаменту церкви представники УПЦ МП звели намет, згодом каплиця стала дерев’яною, а тоді кам’яною.

Там регулярно проводили акції протесту з вимогою знести каплицю, проти будівництва виступав історичний музей.

читайте також: