fbpx

Міністр закордонних справ спростував три фейки щодо Берегівського району

Діліться інформацією з друзями:
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба оприлюднив “три фейки і три правди” щодо створення Берегівського району в Закарпатській області.

  • 1 червня був оприлюднений проєкт постанови Кабінету міністрів, в якому визначено кількість районів у всіх областях України. Згідно з Постановою, на Закарпатті передбачається п’ять районів (Берегівський, Мукачівський, Тячівський, Ужгородський та Хустський), а не 4, як це було у попередньому проекті. Укрупнення Берегівського району, більшість населення в якому буде угорською, багато представників громадськості розцінило як поступки української влади Угорщині.

Власну позицію і позицію МЗС з цього питання дипломат оприлюднив у Facebook:

1. Фейк: Україна створює Берегівський район на догоду інтересам Угорщини.

Берегівський район вже давно і щасливо існує і має право продовжити своє існування. Наразі йдеться лише про приєднання до нього Виноградівського району в межах реформи. Рішення про приєднання цього району ухвалювало не МЗС, однак ми підтримуємо адміністративно-територіальну реформу, що є дійсно європейською і прогресивною. – написав дипломат.

2. Фейк: Кулеба під час візиту в Будапешт взяв зобов’язання створити Берегівський район.

Жодні такі зобов’язання під час мого візиту до Будапешта я не брав. МЗС виступає за захист прав осіб, які належать до національних меншин, але не веде жодних перемовин з жодною країною щодо створення «національних» районів чи округів. Такі перемовини суперечили би Конституції, законодавству та національним інтересам України. – інформує дипломат.

3. Фейк: дипломати злили українські інтереси у відносинах з Угорщиною.

Дипломати працюють над нормалізацією відносин з Угорщиною, тому що це відповідає стратегічним інтересам України, зокрема інтересам нашої євроантлантичної інтеграції, та Центральної Європи загалом.
І далі Кулеба наголошує, що МЗС шукає компроміси в українсько-угорських відносинах, проте ніколи не буде перейдено «червоні лінії», які би шкодили суверенітету та територіальній цілісності України.
До речі, на одній з них ми твердо стоїмо, і я про це неодноразово говорив публічно: ми відхиляємо вимоги додатково змінювати закон про освіту. – підсумував Кулеба
І наостанок глава зовнішньополітичного відомства наголосив:
Моя принципова позиція і офіційна позиція МЗС для всіх, хто, не шкодуючи метафор, розганяє фейки: Жодна іноземна держава не має права диктувати Україні у який спосіб організовувати громади, райони чи області. Для нас абсолютно неприйнятними є будь-які втручання іноземної держави у внутрішні справи України.
Нагадаємо:Берегівський район у нинішніх його межах утворений на Закарпатті в 1953 році, в районі проживає близько 52 тисяч людей, переважна більшість населення району — угорці. Населення нинішнього Виноградівського району на Закарпатті — понад 120 тисяч, переважна більшість українці, угорці складають близько 26% жителів Виноградівщини.

Щоб постійно бути в курсі новин Вам підпишіться на наш Telegram