fbpx

Мільйони на утилізацію обміняних ламп розжарювання передбачають в бюджетах по всій Україні

Діліться корисною інформацією з друзями:

Лише з одного з обласних бюджетів України виділено понад два мільйони гривень на утилізацію ламп розжарювання, отриманих АТ „Укрпошта” від населення.

Про це розповів голова Тернопільської ОВА Володимир Труш.

“Це дасть можливість не допустити забруднення навколишнього природного середовища та дозволить отримати вторинні матеріальні ресурси для їх подальшого використання”, – йдеться у повідомленні.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Як повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації  Володимир Захарчук в бюджеті Рівненщини на даному етапі передбачено один мільйон гривень.

З обласного фонду охорони навколишнього середовища, на цьому етапі передбачалося, що буде проведена закупівля через Прозоро на один мільйон гривень. У нас на першому етапі заплановано обмін 500 тисяч ламп розжарювання на  енергозберігаючі лампи. Але остаточна ціна буде визначена через Прозоро на утилізацію — розповів Володимир Захарчук.

Доручення закласти кошти на утилізацію ламп розжарювання в експерименті їхнього обміну на LED-лампи надано Кабміном місцевим органам влади. Таке доручення закріплено постановою Кабміну №25 від 10 січня 2023 року, текст якої оприлюднено на урядовому порталі.

Місцеві органи влади мають вирішити питання зі збором, перевезенням та утилізацією відпрацьованих ламп розжарювання, які отримає “Укрпошта” у рамках експерименту з обміну ламп розжарювання на LED-лампи.

Нагадуємо, що в Україні розпочалася програма щодо обміну лампочок розжарювання на енергоощадні. Обміняти лампи розжарювання на світлодіодні можна у відділеннях Укрпошти.

Довідка:

Лампи розжарювання містять дротяну нитку у тонкій герметичній скляній колбі. Ці лампи, якими ми користуємося з початку 1920-х років, встановлюючи їх у люстри та різні види світильників, не є токсичними. Проте згідно з нормами, вони підлягають утилізації.

Читайте також: Прокуратура Рівненщини підозрює жителя Луганщини у співпраці з окупантами