Мер Рівного розповів, чи перекриють Соборну

Кажуть, скільки людей – стільки й думок. Цю народну мудрість ще раз підтверджує ставлення мешканців Рівного до пропозиції старшокурсника МЕГУ Сергія Клименка заборонити проїзд легкових авто центральною частиною міста, як це вже не раз було, з 7-ої ранку до 10-ї вечора. Володимир Хомко розповів кореспонденту газети “7 днів” про те, чи перекриють Соборну.

У тексті зареєстрованої на сайті міської ради електронної петиції автор звернення мотивує свою позицію тим, що на Соборній (від пивзаводу до кооперативного технікуму) регулярно виникають затори через надлишок транспорту. Правди діти нікуди – транспортні «корки», які утворюються на цій ділянці дороги у години «пік», створюють незручності учасникам дорожнього руху. Проте далеко не всі поділяють думку Сергія Клименка, про що свідчать відгуки у соцмережах, де прихильників і противників ідеї обмеження руху на центральній вулиці – практично однаково.Влада Рівного, у свою чергу, не поспішає забороняти проїзд для легкового транспорту головною вулицею міста з 7-ї до 20-ї години, як просить Сергій Клименко. І має на це свої аргументи. Зокрема, коментуючи цю ситуацію, міський голова Рівного Володимир Хомко зауважив:

«Це питання обговорюють уже більш як 12 років. За цей час вулицю Соборну вже не раз відкривали та закривали. Я переконаний, що після закриття Соборної створять таку ж петицію щодо відкриття, яка теж матиме підтримку. Колись проводилося соціологічне опитування щодо перекриття Соборної. Його результати показали, що і серед рівнян немає одностайної думки, адже позиція опитаних розділяється 50 на 50.

Я дивився інтерв’ю, яке давав представник поліції. З його слів, легковий транспорт можна пустити вулицею Здолбунівською, що біля ринку Дикого. Це, мовляв, розвантажить центр Рівного. Та як це зробити? Яскравий приклад – торгівля біля центрального продовольчого ринку. Міська влада не давала жодного дозволу торгувати з тротуару. Однак поліція навести порядок там не може. Із вулицею Здолбунівською буде схожа історія. Як тільки її відкриєш, – збереться пікет. Більше того, вона незручна для проїзду.

Колись розглядалися варіанти будівництва естакади над переїздом, але немає куди її вивести. Проектанти сказали, що естакаду можна вивести на вулицю Петра Дорошенка, але звідти неможливо виїхати на Соборну. Якщо естакаду вивести до пам’ятника танку на пивзаводі, то в цьому районі буде повний колапс. Там і так уже багато транспорту».

Відтак, питання проїзду Соборною залишається відкритим.

Ігор КОПАЧ

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів» 

Діліться корисною інформацією з друзями: