Очільник Рівного розповів, як готується місто до жорсткої зими

Діліться корисною інформацією з друзями:

Під час ранкового відеозвернення, 14 вересня, до мешканців територіальної громади, міський голова Рівного Олександр ТРЕТЯК поінформував про поточну ситуацію в місті.

Водночас він дав відповіді на найпоширеніші запитання, з яким рівняни звертаються до мера. Одне з найактуальніших серед них стосується опалювального сезону.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

– Люди часто запитують у мене: якою буде зима? – зауважив Олександр Третяк. – Як запевняє Мінрегіон, Україна буде з газом. Рівне також матиме газ, утім є одне «але»: ми матимемо енергоресурсів на 10 відсотків менше рівня минулорічного споживання. Тобто, нам потрібно знайти шляхи економії десять-п’ятнадцять відсотків споживання газу. Уряд понижує температурний режим, і відповідно у  нас у житлових приміщеннях буде не 21, як було раніше, а на рівні 16-18 градусів тепла. 

Міський голова зауважив, що через зниження температурного режиму чимало людей вмикатиме електричні засоби обігріву, а у приватних будинках – інші альтернативні джерела опалення. Тому потрібно зважити на наступне – чи витримає електромережа навантаження, чи не відбуватиметься автоматичне відключення електропостачання. Отож, мешканців приватних осель він закликає запасатися електрогенератора, Power-банками та іншими засобами накопичення та генерування енергії. Що стосується жителів багатоповерхівок, то їм слід обов’язкового звернутися до голів ОСББ чи управлінської компанії з приводу стану та опороздатності електромережі будинку. Іншими словами, перевірити наскільки електромережа здатна витримати зростання навантаження під час вмикання великої кількості калориферів та інших обігрівачів.

Що влада міста робить у плані підготовки до опалювального сезону?

Всі заклади охорони здоров’я Рівного вже забезпечені достатньою кількістю генераторів на випадок різних форс-мажорних ситуацій. Вже зрозуміло, що ворог може спеціально шкодити енергетичну інфраструктуру, спричинюючи гуманітарний колапс. Це, звісно, воєнний злочин, але ворог на це не звертатиме увагу.

Олександр Третяк пообіцяв в спальних мікрорайонах міста розгорнути пункти обігріву для населення, де можна буде зігрітися гарячим, де буде доступ до джерела електроенергії. Пункти обігріву будуть забезпечені електрогенераторами для акумулювання енергії на випадок відключення від електромережі. Крім того визначено один із закладів міста на екстрений випадок (якщо раптом буде дуже холодно, зникне електро- та теплоенергія) для дітей та матерів з немовлятами, щоб вони мали місце для безпечного перебування.

Одне слово, готуємося до максимально жорсткої зими, щоб бути готовими до будь-яких розвитків подій, які можуть статися під час війни.Наші хлопці зі зброєю в руках воюють в окопах на передовій, а перед нами відкривається ще один фронт – енергетичний. І ми, громада міста, маємо пройти його гідно, завчасно підготувавшись до зими, наголосив мер Рівного.