fbpx

Майбутні майстри Рівненщини заготовляють лозу для виробів

Діліться інформацією з друзями:

Стародавню, але незмінно сучасну професію «Виробник художніх виробів з лози» на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ здобувають мешканці Рівненського району.

За 8 місяців професійного навчання слухачі отримають унікальні знання і навички роботи з екологічно чистим, природним матеріалом – лозою. Здебільшого, випускники Гощанського навчального відділення йдуть на самозайнятість. Продукція з лози, а це:елементи інтер’єрів, вироби для побуту, господарського призначення, сувеніри, меблі різної складності, користується попитом не лише на Поліссі. Майстри лозоплетіння дарують унікальну атмосферу, якість та комфорт.

Як поділилася майстриня виробничого навчання Валентина Голуб, напередодні виробничого навчання слухачі здійснювали заготівлю матеріалу. Осінь – найкраща для цього пора. На Поліссі ростуть цілі плантації білоталу, красноталу, тритичинкової, козячої та інші види лози. З вересня по травень слухачі вчаться правильно заготовляти сировину для виробництва, добирають за розмірами, кольором і призначенням лозові прути. Процес заготівлі чи не найважливіший. Слухачі вже переконалися, що саме від цього залежить уся подальша робота.

Серед тих, кого на навчання скерувала Гощанська районна філія Рівненського обласного центру зайнятості, є й вимушено переселені мешканці Миколаївщини і Маріуполя.

Наталія Монастирна, м. Маріуполь: «Я прагнула таких знань і навичок, які дозволять виконувати роботу вдома, адже ми залишилися із сином удвох. Якщо я «здолаю» своє перше омріяне крісло у вікторіанському стилі, то зможу виготовляти такі меблі на продаж! Мені дуже подобається навчатися. З кожним днем більше розумію процес. Ми навчилися варити та шкурити лозу. І я вже сплела свою першу підставку!».

Ірини Бацюк із Миколаївщини зареєструвалася у Гощанській РФ РОЦЗ та прагнула нової професії. Обрала ручну роботу – лозоплетіння. «Це щось нове і цікаве. Хоча й непросто, але я обов’язково навчуся. Насамперед, для себе. Дуже хочу виготовити крісло-гойдалку!».

Сьогодні на заняттях з виробничого навчання група із своїм підготовленим матеріалом відпрацьовує різноманітні техніки плетіння: круглого дна, мотузки у три прути та плетіння Амуру для підставки під гарячий посуд. Досвідчені педагоги щедро передають знання та закохують у професію.

Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua