fbpx
Мандрівну карту для незрячих створять на Рівненщині й ще у двох областях

Мандрівну карту для незрячих створять на Рівненщині й ще у двох областях

Діліться інформацією з друзями:

Мандрівну карту можна буде «прочитати» руками та почути, адже розробники подбають і про аудіосупровід.

Карта відтворюватиме знаменитий туристичний маршрут «Via Regia», деталізуючи її українську частину. На ній буде зображено найцікавіші історичні об’єкти – середньовічні фортеці, палаци, колишні маєтки вельмож, сучасні музеї.

Це стане можливим завдяки проєкту «Via Regia на дотик», яку втілюватиме ГО «Регіональний центр розвитку «Тріада» за підтримки Українського культурного фонду.

«У рамках проєкту команда візуалізує Via Regia для незрячих і слабозорих. Для цього буде виготовлена тактильна карта. Вона супроводжуватиметься аудіогідом із тифлокоментарями. Крім того, інформативні розповіді про частину об’єктів доповнюватимуться легендами. Додатками до карти стануть тактильні атласи з деталізованим і збільшеним зображенням історичних об’єктів, щоб відвідувачі з порушенням зору могли краще «роздивитися» його», – розповідає керівниця ГО «Регіональний центр розвитку «Тріада» Тетяна Кушнірук.

Такі карти будуть передані в музейні заклади Рівненської, Волинської та Житомирської областей: Рівненському обласному краєзнавчому музею, Державному історико-культурному заповіднику міста Дубно, Державному історико-культурному заповіднику міста Острог, Замку-Музею Радомисль, Володимирському історичному музею імені Омеляна Дверницького.

«На жаль, людей, які втратили зір, у зв’язку з воєнними діями, за статистичними прогнозами, більшатиме. І якщо зараз за офіційними даними, в Україні налічується 70 тисяч таких осіб, то найближчим часом їх кількість зросте до понад 100 тисяч», – додав керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області Петро Поліщук.

Ще однією важливою складовою проєкту стануть майстер-класи з читання тактильних карт для людей з порушенням зору.

Джерело: Рівненська ОДА

Читайте також: Обласний етап гри “Джура” завершився на Рівненщині