fbpx

Маленьких та дорослих рівнян знову запрошують на щеплення

Діліться інформацією з друзями:

Після пом’якшення карантинних обмежень відновили планові щеплення для дітей, – про це розповіла заступник головного лікаря з охорони дитинства і материнства КНП ЦПМСД «Північний» Раїса Піскунова.

Дітей із батьками запрошють на певний час в амбулаторію, де після лікарського огляду вакцинують.

– Так робимо, щоб уникнути черг і скупчення людей, – уточнила Раїса Піскунова. – У нашому центрі працює 24 лікарі-педіатри. У дні прийому здорових дітей (раз на тиждень у кожного), лікарі запрошують своїх маленьких пацієнтів на конкретний час. Відділення здорової дитини розташовано на другому поверсі. Як правило, більшість запрошених приходять, відмовляються небагато батьків. Чимало намагаються встигнути зробити щеплення шестирічкам перед школою. Профоглядів поки що не проводимо.

Хворих дітей лікарі на вул. Грушевського приймають та оглядають в кабінеті 101, який має окремий вхід з двору. Тобто хворі із здоровими не пересікаються. Там є кабінет для огляду, зона очікування, облаштований пандус, щоб було зручно завезти дитячий возик.

– Нині більшість недужих дітей лікуються вдома, дистанційно під контролем свого педіатра, який постійно на зв’язку з батьками, – уточнила пані Раїса. – Якщо ж виникає необхідність огляду, дитину приводять саме в 101 кабінет. Крім того, в холі нашого приміщення постійно чергує медпрацівник. Після термоскринінгу та опитування відвідувачів скеровують до потрібного фахівця.

Між тим, щеплення в період карантину роблять не лише дітям. Дорослі рівняни теж звертаються.

– Коли пішов спад захворюваності на коронавірус, люди почали частіше йти на щеплення, – зазначив начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів. – Тим більше, що фахівці не радять переривати планову імунізацію навіть у період пандемії. Зокрема, у ВООЗ наголошують, що зупинка планової вакцинації може призвести до спалаху вакцинокерованих інфекцій. А це – додаткове навантаження на систему охорони здоров’я, яка й так нині працює в складних умовах.

Наталія НИРКОВА

Постійно бути в курсі новин вам допоможе telegram-канал газети «7 днів»