fbpx

Маючи два автомобілі, у Рівному можна розраховувати на субсидію

Діліться інформацією з друзями:

З приходом перших холодних днів настає не лише туга за літом та пройдешнім теплом, а й згадка про немалі платіжні нарахування. Тому поговоримо з начальником відділу призначення житлових субсидій управління праці та соціального захисту населення Тетяною Горбатюк про таке поняття, як субсидія.

Що потрібно знати тим, хто планує вперше звернутися, або є її отримувачем та нагадаємо про умови, щоб її не втратити.

Чи мають право на субсидію особи, які володіють кількома автомобілями?

– Житлова субсидія не призначається, якщо заявник чи будь-хто зі складу його домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у власності:

  • транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше як п’ять років (крім мопеда і причепа);
  • більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

Для прикладу: за наявності в однієї особи двох транспортних засобів, яким 10 і 14 років, субсидія не призначається. А за наявності в однієї особи двох транспортних засобів, яким 8 і 17 років, домогосподарство матиме право на отримання субсидії.

Чи мають право на житлову субсидію особи, у власності яких два житлових приміщення?

– Житлова субсидія не призначається, якщо заявник чи будь-хто зі складу його домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок) крім житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності, житла, розташованого в сільській місцевості, на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, в Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири).

До міських населених пунктів належать міста і селища міського типу. До сільських – села і селища.

Якщо у власності є квартира, а дядько залишив у спадщину частину будинку в місті, то чи можна подавати документи на субсидію?

– Отримання частки нерухомого майна у спадщину не вплине на призначення субсидії, оскільки не враховуються житлові приміщення, які належать на правах спільної сумісної або часткової власності та отримані як спадщина.

А якщо ціла спадщина?

– Отримання нерухомого майна у спадщину чи дарування не впливає на визначення права для призначення субсидії.

Чи існують ще умови, за яких житлова субсидія не призначається?

– Так, житлова субсидія не призначається, якщо:

  • загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 230 кв. метрів – для індивідуальних будинків;
  • будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив купівлю житла, земельної ділянки, товарів або оплатив послуги на суму більшу за 50 тис. гривень;
  • наявна прострочена понад три місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн);
  • громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її отримання, яка виникла внаслідок недостовірно поданої інформації, що зазначається в декларації;
  • у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці;
  • будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 100 тис. гривень;
  • будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень.

Які вимоги щодо наявності та розмірів доходів для осіб, які звертаються для призначення житлової субсидії?

– Житлова субсидія не призначається домогосподарству, якщо є наявні у складі домогосподарства працездатні особи та члени їхніх сімей, які в періоді, за який враховуються доходи:

  • не мали доходів, або сума нарахованого середньомісячного доходу менша ніж розмір мінімальної заробітної плати (за даними ДПС);
  • не сплатили або за них не сплачено ЄСВ (за даними ПФУ);
  • перебували за кордоном при відсутніх доходах (доходах менших за мінімальну заробітну плату), несплаті ЄСВ сукупно більше ніж 60 днів. До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

Чи передбачені винятки у разі відсутності доходів і не сплати ЄСВ для призначення субсидій?

– Так, передбачена можливість призначення житлової субсидії, якщо ЄСВ сплачено у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом кварталу, що передує кварталу перед місяцем звернення за призначенням житлової субсидії (при зверненні у жовтні-грудні 2021 року сплата ЄСВ має бути за ІІ квартал 2021 року).

А ще у випадках, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом такого періоду не менше місяця:

  • навчалися за денною формою навчання у закладах освіти або зареєстровані у службі зайнятості як безробітні;
  • отримували хоча б один із таких видів доходу, як: пенсія; стипендія; допомога при народженні (усиновленні) дитини; допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; допомога по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу; допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю; тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату; допомога по безробіттю, допомога по частковому безробіттю на період карантину;
  • надавали соціальні послуги; перебували у місцях позбавлення або обмеження волі або до них застосовувалися заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади); застосовувалися запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою; перебували у складних життєвих обставинах, викликаних інвалідністю, тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я встановленого зразка, алко- або наркозалежністю, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, який забезпечує надання первинної медичної допомоги, на підставі довідки встановленого зразка закладу охорони здоров’я, що провадить діяльність із надання наркологічної допомоги населенню, в якому особа перебувала на диспансерному обліку.

Отже, якщо ви вирішили звернутися за призначенням житлової субсидії, то подати заяву та декларацію можете у філіях управління:

  • вул. Вербова, 20 у приміщенні КК «Західна», тел. 0975070009;
  • вул. Відінська, 40а у приміщенні ТзОВ УК «Житло Сервіс Рівне», тел. 0970037507;
  • вул. Вербова, 20 у приміщенні ТзОВ «УК Сонячне», 1-й поверх, тел. 0984637703; 2-й поверх, тел. 0502256337;
  • вул. Будівельників, 1 у приміщенні УК «Рівне Дім Сервіс», тел.: 0932250199, 0680422201;
  • вул. 16 Липня, 49/51 для будинків які територіально відносились до ЖКП «Покровське», тел. 62-34-65.

А також в Центрі надання адміністративних послуг за адресою: м. Рівне, майдан Просвіти, 2 (понеділок, середа, четвер з 9.00 до 18.00, вівторок з 9.00 до 20.00, п’ятниця, субота з 9.00 до 16.00).

Записала Надія ПРИШЛЯК