Попри невтішні прогнози медиків, після новорічно-різдвяних свят спалаху захворюваності на коронавірус у Рівному не було.
Більше того, в офіційній статистиці щодня менші цифри. Тож чи дійсно є тенденція до згасання інфекції, чи це лиш черговий спад перед новою хвилею, поцікавилися в міському управління охорони здоров’я.
Там нам розповіли, що карантинні обмежуючі заходи та так званий локдаун, схоже, виконали своє основне завдання: зупинили стрімке поширення коронавірусної інфекції.
– За останній місяць захворюваність на ковід суттєво знизилася, – розповіла начальник інформаційно-аналітичного центру управління охорони здоров’я міста Валентина ОПАНАСИК. – Якщо місяць тому в Рівному було майже 2,5 тисячі активних хворих, то станом на ранок 25 січня їх близько 900. Різниця колосальна. Значно менше людей потребує обстеження на ковід. Місяць тому в стаціонарі було близько 200 хворих, нині ж у межах 60. Зменшилася й кількість летальних випадків, спричинених ковідом. Раніше у нас в лікарні практично щодня помирали хворі. Нині ж такі випадки ми фіксуємо лише один-два рази на тиждень. А минулі вихідні пройшли без втрат – такого в останні тижні точно не було. Тобто можна казати про зниження темпів поширення коронавірусної інфекції.
Більше того, нинішній епідсезон по грипу та гострих респіраторних вірусних захворюваннях (триває з вересня до березня, – прим. ред.) теж має нижчі показники, ніж у попередні роки. До прикладу, з вересня у міських лікувальних установах було зареєстровано лише один випадок грипу. Як правило, пік таких захворювань припадає на січень-лютий. Однак нині є зниження, навіть порівняно з груднем.
– У середині грудня за тиждень було 1042 звернення до міських медзакладів із симптомами ГРЗ, а вже за період із 15 по 21 січня таких випадків лише 655. Тобто поширення сезонних респіраторних інфекцій теж суттєво сповільнилося. Причиною можна назвати масове носіння масок у різних установах, зменшення контактів та скупчення людей у закритих приміщеннях. Тому можна впевнено стверджувати, що карантин і локдаун свої завдання виконали, – зазначила чиновниця.
Не останню роль у ситуації з сезонними інфекціями і грипом відіграло й те, що цього року чимало рівнян зробили щеплення від грипу. У листопаді в Рівненських аптеках кілька тижнів навіть спостерігався дефіцит вакцин. Якщо в попередні роки було проведено 600-700 щеплень, то у 2020-му – майже 1900. Медики переконують, що ця профілактична маніпуляція не лише запобігає складним формам грипу, а й попереджає важкі ускладнення, які може спричинити ця недуга. Існують дані, що після такого щеплення люди легше переносять й інші сезонні респіраторні недуги.
– Пандемія змусила багатьох серйозніше ставитися до власного здоров’я, зміцнювати організм, займатися профілактикою. Якщо так буде й надалі, то протистояти складним інфекціям буде простіше, – наголосила Валентина Опанасик.
Наталія НИРКОВА