fbpx

Літні та одинокі рівняни забувають про вік і самотність

Діліться інформацією з друзями:

Літні та одинокі жителі Рівного мають будинок в якому вони забувають про вік і самотність.Напевне, найбільш об’єктивною оцінкою роботи Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Рівне є відгуки тих, хто знає про заклад не з чужих розповідей.

У кожному з цих літніх та одиноких людей – щира вдячність керівництву Терцентру і соціальним працівникам за турботу та сердечність, людяність і співчуття. Для більшості, хто опинився у складних життєвих обставинах, заклад став центром надії та підтримки. Адже завдяки великому досвіду роботи установа, яка функціонує з 1994 року, безперебійно та якісно надає соціальні послуги й зараз, у період дії військового стану.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Рівне (вул. Дубенська, 27/29) є комунальним закладом, який забезпечує надання соціальних послуг для осіб, які опинились у складних життєвих обставинах та зареєстровані на території Рівненської територіальної громади.

На отримання соціальних послуг мають право особи:

  • – похилого віку;
  • – з інвалідністю, які досягли 18-річного віку;
  • – з частковою або повною втратою рухової активності;
  • – з хворобами, що потребують тривалого лікування (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як на чотири місяці);
  • – які перебувають у складних життєвих обставинах у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, котрі шукають роботу, а також у зв’язку зі шкодою, заподіяною пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією (і мають на своєму утриманні дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю), малозабезпеченістю.

Завдяки великому досвіду роботи наша установа безперебійно та якісно надає соціальні послуги і зараз, у період дії воєнного стану, та в умовах карантинних обмежень. У Територіальному центрі створено 5 структурних підрозділів: 3 відділення соціальної допомоги вдома; відділення денного перебування; відділення організації надання адресної натуральної допомоги, де надаються соціальні послуги: догляд удома, соціальна адаптація, соціальна профілактика, консультування, натуральна допомога, транспортні послуги, представництво інтересів, інформування, екстрене (кризове) втручання.

Відділення соціальної допомоги вдома надають послугу «Догляд вдома». Соціальні робітники, які відвідують громадян, допомагають вести домашнє господарство, супроводжують у лікарні, аптеки, на ринки, надають допомогу в оплаті комунальних послуг, в оформленні субсидії, представляють інтереси в установах, доглядають, тобто переважно фізично і морально допомагають нашим підопічним.

Соціальна послуга натуральної допомоги забезпечується відділенням організації надання адресної натуральної допомоги. Це доставлення продуктових наборів, одягу і взуття б/в, засобів гігієни, безкоштовних обідів, надання послуг перукаря, пошиття та ремонту одягу, ремонту взуття, сантехніки, заміни та ремонту дверних замків та ін. Надаються послуги із перевезення громадян, які отримують соціальні послуги, із доставлення готових обідів, ліків, товарів першої необхідності, продуктових пакетів та іншого.

Послуга соціальної адаптації надається відділенням денного перебування для громадян, які мають часткове порушення рухової активності, частково не здатні до самообслуговування та не мають медичних протипоказань для перебування в колективі, потребують соціально-побутової і психологічної адаптації. Працівниками відділення надаються оздоровчі послуги: проведення занять з лікувальної фізкультури з використанням велотренажерів, бігової доріжки, орбітреку, дошки Євмінова тощо; масаж: загальний, сегментарний, автоматичне масажне крісло; фітолікування, ароматерапія, галотерапія; вимірювання артеріального тиску.

При відділенні функціонує Університет третього віку, діє два факультети: «Культурно-мистецький», «Здоров’я та лікувальної фізкультури» згідно із затвердженими директором Територіального центру навчальними планами лекцій і графіками проведення занять. Основними завданнями Університету ІІІ віку є: створення умов та сприяння всебічному розвитку людей похилого віку, формування принципів здорового способу життя, естетичному вихованню, формуванню у людей старшого віку творчого відношення до надбань українського мистецтва, української народної пісні, до архітектури, творчості українських композиторів, поетів, письменників.

Основною формою роботи на факультеті є бесіди, тобто діалог куратора і слухачів, а також індивідуальна ансамблева форма занять – тобто розучування хорових та вокальних творів. Заняття проводяться у приміщенні «Світлиці» та за допомогою онлайн групи в додатку Viber. Створений хор «Надвечір’я», який бере активну участь у різних конкурсах та заходах. Метою надання соціально-педагогічних послуг «Університету третього віку» є реалізація принципу «навчання» людей «золотого» віку впродовж всього життя та підтримка фізичних, психологічних та соціальних здібностей.

Організована робота гуртків, клубів «Здоров’я» та «Активне довголіття». Навчання проводять волонтери з-поміж викладачів, студентів вищих навчальних закладів міста. Запрошені фахівці (працівники бібліотек, медичні працівники тощо), фахівці територіального центру або самі ж отримувачі соціальних послуг, які мають певний досвід у викладанні. Працівники установи займаються організацією дозвілля отримувачів соціальних послуг, котрі беруть активну участь у житті Територіального центру та міських подіях. Слухачі Університету завжди долучаються до проведення різних заходів: концертних програм, фестивалів, виставок, відвідують концерти, вистави, музеї, екскурсії в зоопарку тощо.

Віталій ПЕТРУК, заступник директора Територіального центру