Лісівники Рівненщини готуються до продажу новорічних дерев

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Понад 93 тисячі новорічних дерев готові цьогоріч реалізувати до свят лісівники Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства. Їх заготовляють на спеціальних плантаціях.

На сьогодні в лісогосподарських підприємствах обласного управління налічується 125,8 га плантацій, на яких росте 562,4 тис новорічних ялинок різного віку. У цьому році в області посаджено 16 га нових плантацій новорічних ялинок.

Традиційно, вартість святкових дерев залежатиме від їх висоти. Для прикладу, торік середня відпускна ціна одного дерева у лісгоспах області склала 76 грн.

Споживачам пропонується придбати до свята сосни звичайні, ялини, ялиці, а також інші хвойні дерева, якими можна прикрасити оселі.

Як і в попередні роки, охочі зможуть придбати новорічні дерева в горщиках.

Придбати новорічні дерева у лісівників можна буде у спеціально визначених місцях біля контор лісництв, розсадників та у спеціалізованих магазинах «Лісовичок», які працюють вздовж автомобільних доріг в різних районах області.

Новорічні ялинки, заготовлені у держлісгоспах, будуть маркуватися спеціальними уніфікованими засобами:

– самоклейними етикетками

– пластмасовими бирками-стяжками

Вони розриваються при спробі їх зняття, тому унеможливлюється повторне використання. Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який вноситься у Систему електронного обліку деревини.

У зимовий час усі хвойні насадження особливо ретельно охороняються спеціальними рейдовими групами, які працюють в усіх лісогосподарських підприємствах області.

Покарання за незаконну вирубку новорічних дерев складаються із суми заподіяної шкоди лісу та штрафу. Розмір шкоди залежить від місця скоєння незаконної рубки новорічного дерева та його діаметру у корі біля шийки кореня, і становить від 545 до 2465 грн.

Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-1020 грн), а посадові особи від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн).

Закликаємо громадян не порушувати законодавство та купувати лише марковані новорічні ялинки! 

Діліться корисною інформацією з друзями: