Лікар назвав найнебезпечніший день хвороби Covid-19

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

Лікар-педіатр з Харкова Андрій Пеньков розповів, що у пацієнтів з корона вірусом на 9−10 день хвороби проявляється цитокіновий шторм, який становить загрозу для життя через ускладнення. В інтерв’ю LB.ua медик заявив, що саме в цей період пацієнтові може знадобитися госпіталізація.

«На 9-10 день з’являється задишка, гострий респіраторний дистрес-синдром. Але це не бактеріальні процеси, а гіперреакція імунної системи», – зазначив лікар.

Він додав, що на другому тижні хвороби наростають імунологічні зміни в крові, зростають показники всіх реактивних маркерів запалення.

«Це той момент, коли треба використовувати серйозне лікування, але не антибіотиками. Ковід – це гормонозалежне захворювання, при якому може допомогти своєчасне лікування стероїдами. Є три основні патогенетичні лінії течії ковіду – гіперзапалення (цитокіновий шторм), гіперкоагуляція (мікротромбози у всіх органах – особливо в легенях, але є і в серці, і в нирках), і гіпоксія, яка є одним з потужних руйнівних факторів. Це – причини всіх тяжких проявів і, по суті, смерті», – сказав Пеньков.

Діліться корисною інформацією з друзями: