fbpx
Премія ім. Георгія Ґонґадзе.

Лауреатом премії імені Гонгадзе 2023 року став Богдан Логвиненко

Діліться інформацією з друзями:

Лауреатом Премії імені Георгія Гонгадзе 2023 року став журналіст, письменник, засновник проєкту Ukraїner Богдан Логвиненко.

Як пише “Новинарня”, церемонія нагородження лауреатів відбулася 21 травня, в день народження Георгія Гонгадзе.

У 2016 році Богдан Логвиненко заснував проєкт Ukraїner.

“Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну медіа перезапустило всі свої канали комунікації, що почали мовити про війну Росії проти України для української та закордонної аудиторії. Одним із найважливіших пріоритетів для Ukraїner стали оповіді про незламність українців, розказані різними мовами на різних платформах”, – зазначили організатори премії.

Богдан Логвиненко.

Логвиненко також є співавтором документального проєкту та книги “Деокупація” про опір людей на деокупованих територіях України.

“Безкомпромісність у питаннях співпраці з ворогом, російським колоніалізмом, української ідентичності – це те, що ми отримали у спадок від Георгія Гонгадзе. Премія – це кредит довіри й відповідальність за цей спадок”, – сказав Логвиненко.

“Богдан Логвиненко доклався до збереження української ідентичності. З 2016-го року він їздив по Україні й розповідав українцям про їхню красу, силу, таланти. У час, коли ми мало віримо в себе – це дуже важливо”, – прокоментувала керівниця мовлення “Голосу Америки” у Східній Європі, членкиня Капітули Премії Мирослава Гонгадзе.

Фіналістами Премії за 2023 рік також стали військовий кореспондент, засновник проєкту “Donbas frontliner” Андрій Дубчак та – другий рік поспіль – редактор “Європейської правди” Сергій Сидоренко, який минулого року був фіналістом.

У 2020 році Богдан Логвиненко вже був фіналістом Премії.

Премія імені Георгія Гонгадзе

Премію імені Георгія Ґонґадзе заснував 2019 року Український ПЕН спільно з Асоціацією випускників Києво-Могилянської бізнес-школи, Києво-Могилянською бізнес-школою та виданням “Українська правда”.

Фото: “Українська правда. Життя”

Читайте також: Музей просто неба в Пирогові зустрічає відвідувачів новим входом