fbpx

Квасилів відзначив свою 578-му річницю

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 4 хвилини

16 липня Квасилів відзначив 578-у річницю першої згадки про селище.

В цей день для квасилівчан та гостей організатори підготували цікаву та насичену культурну програму: виступи найкращих колективів та співаків громади, захопливі атракціони, продаж неповторних виробів від народних майстрів та умільців.

Окрім того, представники місцевої влади відзначили активних волонтерів та підприємців Квасилова: Валерія Сойка, Василя Бурштинського, Марію Бляшину, Тетяну Процишину, Ігоря та Людмилу Калиновичів, Григорія та Галину Шепеляків, Едуарда Козака.

Серед нагороджених Почесною грамотою від Секретаря Рівнеради Віктора Шакирзяна – директор Будинку культури Павло Дмитришин, якому навколо ідеї відродження клубу у селищі, вдалося згуртувати чимало небайдужих мешканців.

«В першу чергу, сердечно вітаю квасилівчан із 578-ою річницею першої згадки про селище Квасилів. Це селище багате на красу природи та надзвичайно талановитих людей, які роблять вагомий внесок у розвиток Квасилова. Дякую кожному за реалізацію ідей, за енергію, яка надихає інших та допомагає нам досягати спільних цілей. Впевнений, що разом ми можемо створити ще краще майбутнє для жителів нашої громади, для жителів Квасилова, наших дітей та наступних поколінь. Хочу відзначити важливу роль в розвитку Квасилівського Будинку культури Павла Дмитришина за вагомий внесок у розвиток цього закладу, за те, що регулярно організовує різноманітні ініціативи, в тому числі залучив приватний бізнес та громадськість до ремонту приміщень Будинку культури. Щира йому за це подяка», – зазначив Віктор Шакирзян.

«Насправді дуже приємно отримувати такі нагороди від місцевої влади. Це своєрідне визнання нашої спільної з колективом роботи. Віримо, що разом ми відродимо Квасилівський БК», – поділився своїми емоціями Павло Дмитришин.

Традиційно, в умовах війни, під час таких велелюдних заходів проводився і збір коштів на потреби Збройних сил України.

«Така доля випала нам жити, працювати в умовах війни! Це свято – невеличка нагода відволіктись дітям та дорослим від усієї тієї гіркоти та болю, які принесла у наші родини війна… Але ми не здаємось. І на цьому святі теж будемо донатити для наших воїнів. І ми обов’язково переможемо!», – зазначила староста Квасилова Віта Кисільова.

Під час свята усі охочі мали змогу взяти участь у благодійних аукціонах та розіграшах. Також присутні мали чудову можливість придбати вироби ручної роботи від майстрині Ольги Лукашевич, яка вкотре принесла на ярмарок власні витвори. Відсоток від продажу пані Ольга, як і інші підприємці, передавали на благодійність.

Для довідки: перші чеські поселенці, прибувши до Квасилова, придбали собі у власність маєток. Це було 29 червня 1870 року, саме на православне свято Святих апостолів Петра і Павла. Пізніше поруч була споруджена каплиця на честь апостолів Петра і Павла. Цей день надалі відзначався як день заснування Квасилова! (З книги “Квасилів: фрагменти історії”).

Читайте також: Арахамія звернувся з попередженням до мерів міст і місцевих чиновників через закупівлі та ремонти