Кваліфіковані електрозварники, скеровані на професійне навчання службою зайнятості, працюватимуть на підприємствах Рівненщини та Київщини.
Менш як за 8 місяців на базі Олександрійського навчального відділення мешканці Рівненщини та Миколаївщини, скеровані на професійне навчання службою зайнятості, здобули професію «Електрозварник ручного зварювання» 2, 3 розрядів. Слухачі Рівненського центру ПТО ДСЗ, а тепер вже кваліфіковані електрозварювальники, відшліфовували професійні навички на базах роботодавців, де й отримали пропозиції працевлаштування.
Святослав Голдиш – із Кореччини. «В дитинстві разом із дідусем любив ремонтувати техніку. До навчання у Центрі вже мав досвід роботи на будівництвах та вмів виконувати зварювальні роботи. Проте, щоб офіційно працевлаштуватися, потрібен документ державного зразка». За цим і прийшов до закладу освіти. Його нове місце роботи – бронетанковий завод. Саме там нині гостро потребують кваліфікованих електрозварників, адже активно ведуться ремонтні роботи військової техніки.
Рівнянин Анатолій Давидюк має педагогічну освіту, викладав початкову військову підготовку, фізкультуру, був тренером та бізнесменом. «Завжди любив зварювати. Маю три зварювальних апарати. Проте розумів, що професійних знань бракує. У центрі зайнятості обрав навчання, яке подобалося». Випускник отримав офіційну роботу на одному з рівненських підприємств. На Рівненщині діє унікальний майданчик для підготовки електрозварників.
Артем Левицький – із Миколаївщини, за освітою судноскладальник. Має чималий досвід роботи за кордоном і в Україні. Відмінні комунікаційні якості, порада товариша та прагнення працювати сприяли успішному вибору нової професії. Вимушено переміщена родина оселилася на Рівненщині. Зареєструвавшись як безробітний, пан Артем обрав навчання, а згодом отримав пропозицію роботи в енергетичній компанії.
Доброволець Артур Шевчук із Рівного вважає: той, хто навчився тримати автомат, подолає будь-які труднощі. Професію електрозварника обрав, бо цікаво було самостійно виконувати зварювання, отримати новий досвід. Пропрацювавши на меблевій фабриці, на льонокомбінаті та прослуживши в лавах ЗСУ, пан Артур не зупинився і здобув нову професію – зварника. Пишається, що подолав стартовий рубіж – навчився бездоганно виконувати горизонтальний шов. «А далі потрібно багато практики, і прийдуть нові вміння».
Майстер виробничого навчання Василь Ільчук поділився: «Слухачі не лише сумлінно навчалися, але й долучалися до волонтерської роботи з допомоги ЗСУ: виконували повітряно-плазмову порізку труб великого діаметру для подальшого виготовлення «буржуйок» та зварювали «буржуйки».
З успішним завершенням навчання групу привітала заступниця директора Руслана Бодренко: «Ви здобули важливу перемогу на освітянському фронті! А разом ми наближаємо нашу спільну Перемогу у війні. Дуже важливо, що навички роботи, з якими ви прийшли, відточилися, стали більш професійними та дозволять вам працювати офіційно».
Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua