Куди передадуть оригінали Ніла Хасевича знайдені на Рівненщині

Діліться корисною інформацією з друзями:
На Рівненщині виявили оригінальні гравюри художника та учасника ОУН-УПА Ніла Хасевича.

Їх знайшов історик і мистецтвознавець Микола Бендюк, коли з товаришем розгрібали горище купленого місяця тому будинку, повідомляє Суспільне. Випадковою знахідкою Микола Бендюк називає понад півсотні гравюр на дереві Ніла Хасевича. Разом із товаришем Олександром Гребенюком він вирішив почистити горище у придбаній майже місяць тому хаті у селі Розваж.
“Саша виліз нагору і кличе мене: іди, дивись. Я вилажу, дивлюся – там у кутку дістав з-під полови віхоть соломи, а в ній такий маленький мішок, в якому ціла пачка оригінальних гравюри 1949 року». – згадав Микола Бендюк.
 На той час, за словами історика, власником цього будинку був боєць УПА Степан Домащук. Повстанець займався розповсюдженням агітаційних листівок із гравюрами Хасевича «За Українську Самостійну Соборну Державу», але частину з них змушений був сховати.
«Останній голова СБ ОУН Острозького району був заарештований і розстріляний НКВД у 1950 році, а тоді вже було небезпечно поширювати цю пропаганду. Тому Домащук ховав їх під дах», – пояснив Микола Бендюк. 
До 80-річчя Української повстанської армії планують поповнити музейні колекції оригіналами Ніла Хасевича.