fbpx

За три роки було зафіксовано більш ніж 14,2 тисячі випадків викрадення авто

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 2 хвилини

Пік викрадення авто в Україні припав на буремний 2022 рік, було зафіксовано 10,4 тисячі звернень через викрадені авто.

Це 73% заяв від всього досліджуваного періоду. Для порівняння, цьогоріч за півроку було викрадено 809 транспортних засобів.

Інфографіка

Як повідомляє Опендатамедіа, серед регіонів за кількістю автовикрадень лідирує Донецька область — 2,7 тисячі за три роки. Друге і третє місце у цьому рейтингу посідають Луганська і Запорізька області — 1,9 тисячі та 1,5 тисячі випадків відповідно. Найменша кількість викрадень зафіксована на Івано-Франківщині.

Найчастіше викрадають легкові та вантажні автомобілі, а також мотоцикли — 12,2 тисяч крадіжок за три роки. А найменш затребуваними у крадіїв виявились тракторні причепи — лише 34 угони за три роки.

Інфографіка

Найпопулярнішою маркою серед автовикрадачів протягом останніх трьох років є ВАЗ — 2,3 тис. автівок, або 16% від усієї кількості. У 2020-2021 роках популярними були Hyundai та Toyota, а у 2022 році — Renault і Volkswagen. При цьому, останній бренд разом з Mercedes також входить до топ-3 марок автівок, затребуваних у злочинців у 2023 році.

Інфографіка

Варто зазначити, що кількість викрадених авто у Реєстрі більша за кількість проваджень, відкриту у ГПУ. Національна поліція України пояснює, що така розбіжність пов’язана з тим, що на початку повномасштабного вторгнення РФ була велика кількість крадіжок авто у підприємств, з організацій, автосалонів тощо. За фактом такої крадіжки відкривали 1 кримінальне провадження, а у розшук подавали загальну кількість викрадених авто.

Фото: Getty Images.

Читайте також: Троє рівненських дзюдоїстів стали чемпіонами Європи