fbpx

НАБУ і САП викрили низку злочинів, пов’язаних із відновленням України — викрили двох народних депутатів

Хоча офіційні джерела і не повідомляють імен народних обранців, з інших джерел стало відомо, що мова йде про народних депутатів Андрія Одарченка з партії “Слуга народу” і Сергія Лабазюка з фракції “За майбутнє”.

Андрій Одарченко.

Історія №1

Народного депутата викрито на спробі підкупу топпосадовця біткойнами.

Народний депутат України, член комітету з питань антикорупційної політики пропонував голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури неправомірну вигоду у криптовалюті Bitcoin, в еквіваленті 50 тис. дол. США.

В обмін на гроші нардеп просив сприяння в отриманні коштів з фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури.

Після виділення коштів з фонду на криптогаманець викривача-топпосадовця надійшов перший транш неправомірної вигоди в еквіваленті 10 тис. дол. США.

Це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода у криптовалюті, яку вдалося задокументувати.

Тривають слідчі дії.

Сергій Лабазюк.

Історія №2

Чинний нардеп підозрюється у спробі підкупу топпосадовців у сфері відновлення.

НАБУ і САП спільно з Віцепрем’єр-міністром з відновлення України – Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України, а також головою Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України викрили чинного народного депутата, за сумісництвом власника великого будівельного та аграрного бізнесів, на пропозиції неправомірної вигоди.

У серпні 2023 року він звернувся до топпосадовця Міністерства відновлення з проханням надати його компанії підряди з відбудови інфраструктурних об’єктів на 1 мільярд гривень. За це пообіцяв «винагороду» у розмірі 3-5% від вартості кожного підряду. Для узгодження подальших домовленостей нардеп також залучив директора компанії.

Після надходження 50 млн грн за підряд з відновлення зруйнованого мосту в одному з регіонів України народний обранець через довірену особу надав викривачу-топпосадовцю Державного агентства відновлення обіцяний відсоток у сумі 150 тис. дол. США. Передача неправомірної вигоди відбулась на паркінгу одного зі столичних супермаркетів, а гроші знаходились у китайській шкатулці.

Слідчі дії стосовно народних обранців стали можливими завдяки особистому сприянню Генерального прокурора.

Джерело: НАБУ

Читайте також: Рівненщина отримала генератори від міжнародних партнерів