fbpx
Працює СБУ.

Члени злочинної організації з Рівненщини і Львівщини переправляли ухилянтів через кордон

Діліться інформацією з друзями:

Співробітники СБУ викрили учасників масштабної злочинної схеми, які незаконно переправляли через державний кордон осіб призовного віку щодо яких діють обмеження виїзду за межі України, передбачені правовим режимом воєнного стану.

Слідством встановлено, що схему організував раніше судимий за аналогічні злочини місцевий житель, який залучив до протиправної діяльності мешканців Рівненської та Львівської області.

Загалом до злочинного угрупування входило 7 осіб, серед них – 6 цивільних та працівник одного із правоохоронних органів Рівненської області.

За протиправні послуги вони брали до 5,5 тисяч доларів з одного «клієнта».

Ділки, використовуючи підконтрольні їм суб’єкти господарської діяльності з ліцензіями на право здійснення міжнародних пасажирських, а також благодійну організацію, виготовляли фіктивні документи на підставі яких вносили дані про т.зв. «клієнтів» до інформаційної системи «Шлях», що давало їм можливість безперешкодно перетинати кордон до країн Європи під виглядом водіїв міжнародних пасажирських перевезень та волонтерів.

За період здійснення протиправної діяльності з листопада 2022 року до моменту її викриття, встановлено, що члени вказаного злочинного угрупування незаконно переправили через державний кордон України 62 особи призовного віку та збагатилися на суму близько 80 тис. доларів США.

Під час реалізації матеріалів кримінального провадження вилучено транспортні засоби, на яких переправляли т.зв. «ухилянтів», печатки, ЕЦП, господарську документацію, грошові кошти здобуті злочинним шляхом, банківські картки, мобільні телефони та інші предмети, що підтверджують протиправну діяльність.

За рішенням суду, з метою забезпечення конфіскації, накладено арешт на майно підозрюваних, зокрема, 20 транспортних засобів, об’єкти нерухомості, банківські рахунки та понад 1 мільйон гривень і різній валюті.

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури організатору злочинного угрупування та іншим 6 учасникам схеми було повідомлено про підозри залежно від рівня тяжкості та мірою участі у вчиненні злочину, а саме:

  • ст. 255 ККУ «Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній»;
  • ст. 332 ККУ «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України»;
  • ст. 361 КК України «Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих) електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж вчинені повторно та за попередньою змовою групою осіб»;
  • ст. 362 ККУ «Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї».

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років із конфіскацією майна.

Викриття протиправної діяльності здійснювало Управління СБУ в Рівненській області спільно з УСР в Рівненській області ДСР НП України, Третього слідчого відділу (з дислокацією у Рівному) ТУ ДБР розташованого у Хмельницькому за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.

Джерело: Управління СБ України в Рівненській області

Читайте також: У Рівненському районі водій без права на керування і з підробленими документами намагався дати поліції хабар