fbpx

15 років за ґратами отримав зрадник — настоятель храму на Сумщині, який збирав дані для фсб

Настоятеля одного з храмів УПЦ (мп) в Шосткинському районі визнано винним у вчиненні державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).

З інших джерел стало відомо, що ним є Микола Закроєць. Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Настоятель храму УПЦ (мп) Микола Закроєць (фото: Оперативний ЗСУ).

Після початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну співробітник фсб встановив зв’язок із настоятелем храму в Шосткинському районі.

Священнослужитель погодився на співпрацю, оскільки мав проросійські погляди.

На виконання завдання окупантів засуджений збирав дані щодо кількості військових на території регіону та їхнього озброєння, а також інформацію про керівників місцевих органів влади, правоохоронних органів, громадських активістів, їхні політичні погляди та авторитет серед місцевого населення.

Настоятель храму записував точні адреси, фотографував місцевість, де розташовуються військовослужбовці та військова техніка на території Шосткинського району.

Збирав інформацію про патріотично налаштованих громадян, які можуть впливати на суспільство. Розвідувальні дані передавав оперативному співробітнику фсб рф за допомогою одного з месенджерів.

Правоохоронці затримали священнослужителя у березні 2023 року. На вирок суду він чекав під вартою.

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Читайте також: На Рівненщині вбивця таксиста отримав вирок