fbpx
Результати моніторингу щодо якості медичних послуг Рівненщини

Результати моніторингу щодо якості медичних послуг Рівненщини

Діліться інформацією з друзями:

Конкурувати за пацієнта потрібно не ремонтами, а якістю послуг, – зауважила голова НСЗУ Наталія Гусак під час візиту на Рівненщину 

В області проаналізували якість надання медичних послуг. З цією метою з робочою поїздкою в Рівному побувала голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак, яка оприлюднила результати моніторингу щодо якості послуг за програмою медичних гарантій. 

Конкурувати за пацієнта потрібно не ремонтами

«Цьогоріч у регіонах ми провели 9 моніторингів щодо дотримання умов контрактування закладів із НСЗУ. Адже виконання зобов’язань іде знизу, безпосередньо від керівника закладу та засновника – громади. Фінансування за послугу дорівнює виконанню умов», – сказала Наталія Гусак.

За підсумками моніторингу є зауваження до Рокитнівської багатопрофільної лікарні, пологового будинку м. Рівне. Нині триває процес виправлення недоліків. 

Натомість позитивний кейс – у Рівненській обласній клінічної лікарні щодо системи менеджменту. Значний відсоток фінансових надходжень там витрачається на закупівлю ліків. А загалом стан медицини Рівненщини – задовільний. Законтрактовані послуги надаються.

 «Нині в області діє 95 закладів охорони здоров’я, 89 з яких уклали договори з НСЗУ на загальну суму понад  5 млрд грн. Дякую за важливу підтримку. Наше спільне  завдання – якісна медицина і комфорт пацієнта. Працюємо над цим і далі, щоб жителі Рівненщини отримували ще більше безкоштовних медпослуг», – зазначив начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.

Керівниця НСЗУ вдруге проводить зустріч на Рівненщині

Керівниця НСЗУ, своєю чергою, наголосила на важливості роз’яснення людям умов державної підтримки контактування, їх безоплатності. Також принагідно нагадала, що така зустріч на Рівненщині вже друга. Торік йшлося про реалізацію в області державної програми «Доступні ліки». 

Нині в області на 5% зросла кількість аптек, які доєдналися до проєкту, наразі їх – 1,5 тисячі.

Разом з тим, при недотриманні умов контрактування, НСЗУ буде робити перерахунки фінансування. На цьому наголосила керівниця служби Наталія Гусак під час зустрічі з керівниками громад і медзакладів.

«Цього року будемо моніторити пакети, які стосуються послуг щодо допомоги при інсультах, інфарктах, пологах і неонатальної допомоги. У лікарнях мають дотримуватися стандартів надання. Так, в області торік було проліковано 1390 людей з інфарктами. На жаль, залишилися й такі заклади, які надають допомогу без необхідного обладнання і спеціалістів», – каже Наталія Гусак.

Обговорили під час наради і фінансовий напрям роботи медзакладів Рівненщини. Зокрема, Наталія Гусак представила очільникам громад і керівникам інформацію, яка міститься на дашбордах НСЗУ: скільки коштів отримують медзаклади регіону за програмою медичних гарантій, скільки витрачають на закупівлю ліків, а скільки – на ремонти і зарплати. 

«Договір з НСЗУ підсилює громаду, надаючи державні медичні гарантії та підвищує якість послуг. Також на Рівненщині простежується позитивна тенденція – зростання зарплат у медиків. Сьогодні якісної та доступної медичної допомоги потребують жителі кожної громади. І відповідальність за кожен пакет – на засновнику.  Є чимало надавачів, які забезпечують це в повному обсязі. Впевнений, що таких партнерів на Рівненщині в НСЗУ стане ще більше», – сказав Сергій Подолін.

Олеся СТЕЛІГА

Особлива увага – на профілактику та лікування інфарктів та інсультів

У широкому професійному колі представників Національної служби здоров’я України та очільників медичних установ нашої області обговорили під час зустрічі ключові питання у сфері надання медичних послуг за пакетами НСЗУ. 

Проблематика інсульту та інфаркту серед жителів громади надзвичайно актуальна. Ці недуги забирають життя людей чи не щодня, якщо вчасно та правильно не надати допомогу. Саме тому акцентуємо увагу наших медиків на потребі розвиватися та опановувати сучасні методи допомоги. Міська влада, своєю чергою, робить усе, щоб допомогти їм у цьому. 

Місто створило належні умови для лікування пацієнтів, закуповує необхідне обладнання. Також ми постійно готові до співпраці задля досягнення спільного позитивного результату – здоров’я наших жителів. Так, від початку року в нашій ЦМЛ проліковано 387 пацієнтів з діагнозом гострий мозковий інсульт і 124 пацієнти з діагнозом гострий інфаркт міокарда.

Тому міські заклади охорони здоров’я – один з пріоритетів у фінансуванні з міського бюджету. Цьогоріч з депутатами передбачили 6,2 мільйона гривень за програмою «Здоров’я громади 2023-2027» для забезпечення медзакладів лікарськими засобами, витратними матеріалами та виробами медичного призначення для надання допомоги хворим з серцево-судинними захворюваннями, коронарографій, ангіографій та інтервенційних втручань понад гарантований державою пакет медичних послуг.

Сьогодні основний акцент роботи медичної галузі нашої громади, як переконаний і багатьох інших, спрямований на реабілітацію захисників і захисниць. Проте ми не повинні забувати і про цивільне населення. Тож ми тримаємо спільно руку на пульсі. Бережемо здоров’я, щоб мати майбутнє та сильну і вільну націю!

Читайте також: Вам відмовили у медичній допомозі? Вимагають гроші? Як подати скаргу до НСЗУ