Продовжуємо започатковану торік рубрику «Запитай у адвоката», де даватимемо відповіді на питання, що хвилюють не тільки голів ОСББ, а й мешканців багатоповерхівок. Спілкування на сторінках газети з нашими читачами веде рівненська адвокатка Олена ШЕНДЕРА.
– Якщо змінюється голова ОСББ, чи повинен змінюватися рахунок у банку? Чи можливо таке, що попередній голова з якоїсь причини написав заяву на звільнення, але за домовленістю з новим керівником продовжує користуватися рахунком і негласно управляти будинком?
Олександр, рівнянин
– При зміні голови правління розрахунковий рахунок, відкритий на ім’я об’єднання співвласників, не змінюється, оскільки він відкривається не на ім’я керівника, а на ім’я ОСББ відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність».
Згідно із п. 3.2. Постанови Правління Національного банку України № 117 від 31.12.93 «Про затвердження Правил про порядок відкриття розрахункових, поточних та бюджетних рахунків в установах банків» право першого підпису належить керівникові підприємства, якому відкривається рахунок, а також службовим особам, уповноваженим керівником. Право другого підпису належить головному бухгалтеру та уповноваженим ним на те особам.
Таким чином, після проведення змін у ЦНАПі щодо зміни керівника ОСББ необхідно звернутися до банку та змінити право підпису, припинивши повноваження на підпис колишнього керівника та надавши повноваження новому керівникові. І в такому випадку попередній голова правління ОСББ не буде мати доступу до рахунків ОСББ та здійснювати будь-які платежі.
– У рахунку для сплати членського внеску в ОСББ виявила пункт «комплексне обслуговування ОСББ». Що це таке? Які послуги входять у цей пункт?
Надія ПРИШЛЯК
– Даючи відповідь на згадане запитання, варто зазначити наступне: нова редакція закону про ОСББ із правками 2015 року розпочинається так: «У текст закону слова «член об’єднання» в усіх відмінках і числах замінено словом «співвласник» у відповідному відмінку і числі, слова «його членів» – словом «співвласників». Це речення – дуже показове.
З наведеної вище цитати випливає, що поняття «членів» ОСББ не існує з 2015 року. Натомість є співвласники. Всі, хто безпосередньо причетний до будинку через власність майна у ньому, а не лише певний «актив». Всі вони – з однаковими правами щодо реалізації власної позиції в ході голосування. Всі – з однаковою відповідальністю за стан будинку, і абсолютно всі з однаковими обов’язками щодо його утримання.
Що включає у себе поняття «обслуговування»?
- Відома рівнянка розповіла про секрети успіху та привабливості
- У рівнян покрали автомобільні ковпаки. Триває слідство
Подивимося на ситуацію з точки зору кодів видів діяльності за КВЕД-2010. Надання комплексу допоміжних послуг у приміщеннях клієнта. Ці послуги включають загальне прибирання приміщень, догляд за ними, усунення сміття, забезпечення охорони та безпеки, доставку пошти, послуги портьє, прання та суміжні послуги допоміжного характеру. Зазначені види послуг здійснює обслуговуючий персонал, який не відповідає за результати діяльності компанії або роботи клієнта. Цей клас також включає: обслуговування зайнятих урядом і органами державного управління будинків; управління житлом та іншим нерухомим майном у співвласності; діяльність житлово-експлуатаційних контор; діяльність об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та їх асоціацій.
Таким чином, у комплексне обслуговування ОСББ включаються послуги від управління багатоквартирним будинком до його прибирання.
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»