fbpx

Колишній очільник Рівного б’є на сполох. Стверджує, що Україна плавно скочується до диктатури

Думку Олександра Третяка поділяє й низка депутатів Верхової Ради України. Мова йде про зареєстрований в Парламенті проєкт закону №9520 про розпуск місцевих рад в тих громадах де введена військова адміністрація.

Ініціаторами законопроєкту є народні депутати із групи “Відновлення України” Валерій Гнатенко та Олександр Юрченко.

“Це вже не просто тиск на муніципалітети, це тиск на кожного громадянина України котрий обирав своїх місцевих депутатів, мерів і надавав мандат представляти свої інтереси в місцевих радах. Прикриваючись війною, офіс президента через корумповані суди, усуває мерів, знищує місцеве самоврядування, позбавляє людей права їхнього голосу” — пише Олександр Третяк у своєму телеграм-каналі.

Членкиня Комітету ВР з організації державної влади та місцевого самоврядування Аліна Загоруйко також прокоментувала цей законопроєкт. Вона каже, що, якщо говорити про районні та обласні військові адміністрації, то вони мають визначений перелік задач і повноважень, які не дублюють функції відповідних місцевих рад.

“Якщо говорити відверто, то така ініціатива мені не подобається, виглядає як наступ на місцеве самоврядування. Як на мене, такий підхід не має нічого спільного з демократією, яку ми захищаємо і про яку постійно кажуть наші західні партнери” — додала Загоруйко.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Олександр Третяк у своєму дописі наголошує, що у разі прийняття цього законопроєкту, голова військової адміністрації фактично одноосібно прийматиме рішення щодо використання коштів громади, та її життєзабезпечення.

“Децентралізація, передача влади громадам на місця, була найуспішнішою реформою часів Незалежності. На жаль можна констатувати лиш, що була, адже тепер все згортається і централізується під одну вертикаль — офісну” — наголошує Олександр Третяк.

Асоціація міст України також розкритикувала цей законопроєкт:

“Це провокаційний антидемократичний законопроєкт, який передбачає ліквідацію місцевого самоврядування в громадах, де місцеві ради працюють і виконують свої повноваження. В Україні, яка захищає від рф свободи та демократію всього світу, шансів у такого законопроєкту нема. Знаю, що депутати профільного комітету мають чим займатися без такого проєкту, в тому числі для законодавчого забезпечення відновлення місцевого самоврядування після нашої перемоги”, — каже виконавчий директор Асоціації Олександр Слобожан.

Голова профільного підкомітету Верховної Ради Віталій Безгін наголосив, що рекомендуватиме відхилити даний проєкт закону.

Тим часом Олександр Третяк задається цілком слушним питанням:

“Чернігів, Рівне, Запоріжжя, Полтава уже без обраних людьми представників. Цікаво, яке місто на черзі?..”.

Довідково про Олександра Юрченка, співавтора законопроєкту №9520:

Депутат був замішаний в інциденті, який трапився 7 квітня. Олександр Юрченко не показавши посвідчення почав сваритися з бійцем ТрО, схопився за його кулемет. Нардеп мав при собі пістолет, однак зізнався, що в нього нема дозволу на зброю. У процесі допиту виключений із фракції “Слуги Народу” нардеп визнав, що неправильно повівся з військовослужбовцями. Після цього Олександра Юрченка затримали. Депутат Київради Олександр Погребиський повідомив, що після інциденту Олександр Юрченко написав заяву до поліції на військовослужбовців, які затримали його на блокпості.

Читайте також: Довічне позбавлення волі загрожує в’язню-агенту фсб