fbpx
Коли вимикають світло

Коли вимикають світло: лікарі порадили, яке освітлення використовувати під час знеструмлення

Діліться інформацією з друзями:

Відключення світла досі залишаються нашою реальністю. Короткий світловий день у зимовий період змушує нас шукати варіанти альтернативного освітлення. Лікарі офтальмологи дали поради, що краще обрати. 

Зі слів медикині Олени Гончаренко, перше, що маємо зробити в умовах знеструмлення в нічний час – встановити повноцінне джерело освітлення в помешканні. Найкраще – дві лампи в одній кімнаті одночасно. Таке освітлення потрібне як для роботи за гаджетами, читання, так і для відпочинку чи владнання побутових справ.

Вона наголошує, що можна повісити ліхтар на люстру – імітувати загальне освітлення і також додати локальне, щоб людина не сиділа в тотальній темряві лише при світлі монітора комп’ютера чи іншого гаджета.

“Якщо купувати ліхтарики чи лампи для користування при вимкненні світла, краще придбати девайси з потужністю близько 4 тисяч кельвінів (кольорова температура світла). Зазвичай на лампочках чи ліхтарях можна побачити подібні позначки’’, – каже лікарка

З її слів, також варто звернути увагу на абревіатуру CRI (кольоропередача світла).

Сумлінні виробники його маркують. Чим більша ця цифра, тим краще. Оптимальний варіант – 80-90. Менше призведе до спотворення оточуючих предметів, що може нашкодити власному зору.

“При можливості раджу купити дитині ледлампу на акумуляторах. Це краще, ніж якісний телефон. Для здоров’я очей такий варіант набагато корисніший’’,  – каже лікарка Олена Гончаренко.

Медики наголошують, що найкраще використовувати якісні світлодіодні чи акумуляторні лампи, які не миготять і дають розсіяне світло. Налобні чи інші ліхтарики, новорічні гірлянди чи свічки підходять лише для владнання термінових справ на кілька хвилин.

Якщо обирати гаджети для користування при вимкненні світла, то найкраще підійдуть ті, які знаходяться якомога далі від очей. Краще великі: стаціонарний комп’ютер чи ноутбук. Рекомендована відстань від гаджету до очей становить від 40 до 70 см.

Як звести шкоду поганого освітлення до мінімуму?

Медики наголошують, що дбати про альтернативне освітлення дуже важливо. Якщо немає можливості, а ви відчуваєте втому, то краще відпочити або ж відкласти всі справи на денний час чи коли з’явиться нормальне освітлення.

Якщо відчуваєте, що очі втомлюються, пересихають, болять чи з’являється відчуття піску, то варто почати користуватися зволожуючими краплями. Для того, щоб підібрати необхідні, потрібно звернутися до лікаря.

Щоб знизити втомленість очей, офтальмологи радять робити спеціальні вправи: відводити погляд на далеку та почергово близьку відстань, моргати частіше.

Якщо у гаджетах є режими для перегляду в темряві, то варто їх використовувати. Адже вони призначені для того, щоб зменшити кількість синього спектра, який погано впливає на зір.

Дорослим з проблемами сітківки лікарка рекомендує користуватися гаджетами не більше 60 хвилин в день.

Лікарі наголошують, що домашнє завдання школярам також бажано робити в денну пору дня.

Офтальмологи також звертають увагу на раціон. Кажуть, в особливих умовах корисною буде їжа з вмістом антиоксидантів – лютеїну та зеаксантину. Обидва містяться переважно в зелених овочах (броколі, шпинат, салат тощо). Другий – в яскраво-жовтих і фруктах (моркві, цитрусових, шафрані, паприці, гарбузі). Необхідно пам’ятати про власні алергічні реакції на окрему групу продуктів.

Не зашкодить рухатися кожні 20-30 хвилин при поганому освітленні, а особливо при застосуванні гаджетів. Корисно займатися настільним тенісом, адже це не лише можливість рухатися, а й перефокусувати погляд з близької на далеку відстань.